Autor Zpráva
Majkelju
Profil
Dobrý den,

pro svůj projekt, ve kterém potřebuji převést HTML stránku do PDF, jsem zvolil knihovnu mPDF, jenže se ukázalo, že pro delší výstup (generuju tabulku, která může být třeba na 10 stran) potřebuje neuvěřitelné množství paměti. Než dál zvyšovat limit na serveru (protože těch záznamů tam uživatel časem může mít opravdu hodně a není jisté, jestli by stačilo nějakých 128MB) se pokouším najít jinou knihovnu, která není takový žrout. Zkoušel jsem ještě HTML2PDF, jenže ta měla paměťové nároky dost podobné. Hodně kladných ohlasů má WKHTML2PDF, podle návodu k instalaci je ale jen pro Linux nebo jsem nepochopil, jak ji ve Win rozjet... Ideální by bylo něco, co se dá použít podobně jako mPDF přímo v PHP.... Předem díky za všechny rady.
Ugo
Profil
hlavní problém je, že většina těhle knihoven používá stejné jádro (tcpdf tuším) a jsou jen jakousi nadstavbou, paměťové nároky tedy budou obdobné, pokud máš tu možnost (žádný sdílěný hosting), tak bys mohl zkusit hledat i nativní programy pro OS a spouštět je přes shell (to asi bude to WKHTML2PDF?). Bohužel ani v jednom případě ti neporadím jelikož jsem si vždy vystačil s mpdf. Můžeš zkusit jí trochu zoptimalizovat, patrně tam bude dost prostoru. Moje rada tedy zní - zvyš memory limit, do 256 mega se toho vejde... :D (ale je to z principu odporné kolik to žere)
Majkelju
Profil
Ugo: TCPDF jsem chtěl taky zkusit, takže tím pádem ani nemusím :D Optimalizaci jsem zkoušel, nastavil jsem, co se dalo, nároky to teď má sice znatelně menší, pro moje potřeby ale pořád příliš vysoké... S těmi nativními programy si moc nevím rady, jak je integrovat do aplikace, nemám s tím vůbec zkušenosti ani představu, jak se to používá. Zvýšení paměti je určitě nejjednodušší řešení, ale opravdu obludné :D Takže zatím ještě zkusím pátrat a čekat, jestli někoho něco napadne tady...přeci to musí jít nějak převýst, aniž by to tolik sežralo... :)
Ugo
Profil
pardon ta knihovna je fpdf (je zní odvozeno jak mpdf tak tcpdf), naopak bys to zkusit měl, může to být drobnost která tu chybu dělá a nebo funkce kterou nevyužíváš, jen bych až tolik nedoufal jelikož ty řešení jsou si dost podobné
Šéva
Profil
Majkelju:
S těmi nativními programy si moc nevím rady, jak je integrovat do aplikace, nemám s tím vůbec zkušenosti ani představu, jak se to používá.

Ahoj,
jestli se nepletu a jestli jo,tak prosím o opravu, ale Ugo měl asi na mysli něco jako že si pomocí PHP vytvoříš nějaký *.bat soubor a pak pomocí exec(); ten baťák budeš spouštět a nebude to vázaný na memory limit php

knihovnu mPDF používáme taky... zkoušeli jsme jid pod Woknama, kde nám 24 stránkové HTML PDF trvalo asi 30 vteřin... přešli jsme na Linux a doby je teď 6 vteřin :) Pamět máme nastavenou na 256MB a v pohodě, takže pokud chceš optimalizaci, viděl bych to na VirtualBox a Ubuntu :)
Majkelju
Profil
Šéva: Díky za info! To s tím vytvořením .bat souboru stejně nechápu :) Ale to s Linuxem je zajímavý... nicméně se nedivím :)))
Šéva
Profil
Majkelju:
To s tím vytvořením .bat souboru stejně nechápu
No že si vytvoříš nějaký soubor, ve kterém budeš mít ten html kod a pak si vytvoříš pomocí php .bat soubor, ve kterém budeš spouštět nějaký externí program v PC, kterýmu podhodíš přes parametr soubor a on ti z toho udělá PDFko,nicméně s tímto způsobem žádné zkušenosti nemám, tak ti nedokážu říci, který program to umí... nicméně po chvilce googlení určitě něco najdeš :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0