Autor Zpráva
oswald
Profil *
Zdravím,
mám dvě tabulky v databázi "články" a "komentáře" a potřebuju sestavit vyhledávací dotaz tak, aby se provedl jedním příkazem. Např. mám tyhle dva dotazy:
SELECT * FROM cms_articles WHERE body LIKE '%retezec%' a SELECT * FROM cms_comments WHERE body LIKE '%retezec%' . Mělo by to fungovat, podobně jako zde: http://www.comicvine.com/search/?q=normal

Díky za reakce.
Alphard
Profil
Klasickým joinem spojte komentáře ke článkům a pak dvěma like (spojeným zřejmě přes or) hledejte ve dvou sloupcích. Tím naleznete všechny články, kde se ve článku nebo v komentáři vyskytuje hledané slovo.

Ale možná bych nechal dva dotazy a vypsal je za sebou, ve výsledcích hledání je informace, jestli jde o článek nebo komentář, užitečná.
oswald
Profil *
Alphard:
díky, ten JOIN si prostuduju, výsledky budu mít rozlišené, jestli se jedná o článek nebo komentář. Jde mi hlavně o to, abych mohl výsledky jednoduše stránkovat, proto spojení do jednoho dotazu...
Šéva
Profil
Zdravím,
snad by šlo i tohle:

SELECT a.sloupec1,a.sloupec2,b.sloupec1,b.sloupec2 FROM cms_articles a, cms_comments b WHERE a.body LIKE '%retezec%' or b.body LIKE '%retezec%'

v případě stejných sloupců v obou tabulkách a potřeby z nich tahat data použít as
select a.sloupec1,b.sloupec1 as sloupec2

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0