Autor Zpráva
tomiii
Profil *
Ahojte dufam ze som nezalozil duplicitnu temu ale nic podobne sa mi tu nepodarilo najst ... potreboval by som prostrednictvom php vypisovat cely obsah XML dokumentu ..chcel som to spravit nejak takto
                        
$handle = fopen("./1.xml", "r");
$priklad = htmlentities($handle);
foreach ($priklad as $value){
echo $value;
}

ale nefunguje to .. nevedel by mi niekto povedat preco respektive ako to spravit?

Este by som sa chcel spytat..obsah XML dokumentu chcem vypisovat do divu a chcel by som docielit aj taky efekty ze urcita cast XML kodu bude farebne oznacena je to mozne? napr. ze by XML dokument vyzeral takto:

<polozka>
<meno>Jozo</meno>
<p><telefon>0930932</telefon></p>
<pohlavie>muz</muz>
</polozka>

a chcel by som dosiahnut to ze by mi do divu vypisalo cely XML dokument okrem znaciek <p> a </p> ..a zaroven aby vsetko co sa nachaza medzi tymito znackami bolo farebne zvyraznene.

Dakujem.


to iste by som chcel dokazat aj HTML kodom ...aby som ho dokazla cely vypisat a len urcitu cast farebne oznacit
ShiraNai7
Profil
$xml = file_get_contents('./1.xml');
echo htmlspecialchars($xml, ENT_QUOTES, 'UTF-8');
tomiii
Profil *
ShiraNai7:
Dakujem toto pomohlo uz to ide ... este mi nevies povedat ako docielit to farebne zobrazenie ? a nevies preco toto tvoje riesenie odstranuje zalamovanie a vsetko to pise do jedneho riadku?
ShiraNai7
Profil
tomiii:
a nevies preco toto tvoje riesenie odstranuje zalamovanie a vsetko to pise do jedneho riadku?

A obaluješ ten výstup tagem <pre>? Nebo na něj použij funkci nl2br().

este mi nevies povedat ako docielit to farebne zobrazenie ?

Přímo v PHP na to funkce není (highlight_string() zvýrazní jen PHP kód). Najdi si na internetu nějaké hotové řešení. Příklad.
tomiii
Profil *
ShiraNai7:
A obaluješ ten výstup tagem <pre>? Nebo na něj použij funkci nl2br().

Nepouzival som ani jedno riesenie uplne som na to zabudol...prave som pouzil na to funkciu nl2br() a vyskytol sa mi este posledny problem ...

ked vytvorim daky subor napr. 1.php ktory ma obsah:
<?xml version="1.0" encoding="windows-1250"?>
<d>
pokus 2
</d>

tak vsetko prebehne tak ako ma ... avsak ked tento subor ulozim ako 1.xml tak mi vsade prida este riadok navyse a vysledok je zobrzeny ako:

<?xml version="1.0" encoding="windows-1250"?>

<d>

pokus 2

</d>

aj tento problem sa da vyriesit?


uz mi vsetko ide tak ako ma dakujem velmi pekne za rady...ak by niekto potreboval riesit podobny problem cele to mam vyriesene takto
echo ('<div>');
$xml = file_get_contents('./1.xml');
$priklad=htmlspecialchars($xml, ENT_QUOTES, 'UTF-8');
$trans = array('&lt;b&gt;' => '<b>','&lt;/b&gt;' => '</b>');
$priklad=strtr($priklad, $trans);
echo nl2br($priklad);
echo ('</div>');

v css mam este nastavene vlastnosti <b>

 b
  {
  color: green;
  }

cize program vypise cely xml subor a vsetko co je medzi znackami <b></b> je zvyraznene zelnou farbou

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0