Autor Zpráva
io2356
Profil *
Dobrý deň používam RewriteRule kde mám
RewriteRule ^statistiky/$ modules.php?name=Statistics [L]
RewriteRule ^statistiky/podrobne.html$ modules.php?name=Statistics&op=Stats [L]
RewriteRule ^statistiky/([0-9]*)-([0-9]*).html$ modules.php?name=Statistics&op=MonthlyStats&year=$1&month=$2 [L] 

A potrebujem z peknej URL adresy statistiky/podrobne.html dať do dynamickej modules.php?name=Statistics&op=Stats tak aby som stou to dynamickou adresou mohol pracovať v PHP kode.
Davex
Profil
To zajišťuje druhý řádek - pěknou adresu statistiky/podrobne.html přepisuje na dynamickou modules.php?name=Statistics&op=Stats a v PHP kódu s ní potom můžeš pracovat.
io2356
Profil *
ide mi o to že mám formulár do ktorého sa vkladajú url adresy ktoré potom putujú do databázy ale sa mi naskytol problém že mi tam idú aj pekné adresy ako napr. statistiky/podrobne.html a pritom potrebujem zameniť túto adresu na dynamickú v tomto php scripte, jedná sa menu kde niekedy mi na hostingu nejde RewriteEngine.
io2356
Profil *
tak pri hladaní som zatial našiel len $_SERVER['QUERY_STRING']; čo mi vypíše dynamickú adresu ale iba na stránke na ktorej sa nachádzam a ja potrebujem aby mi vypísalo stránku na ktorej niesom ale len zadám adresu do vstupného pola formulára.
Davex
Profil
Jestli jsem to správně pochopil, což si nejsem vůbec jistý, tak se asi bude muset prohnat zadaná adresa funkcí preg_replace() a využít k tomu stejné regulární výrazy jako v pravidlech mod_rewrite.
io2356
Profil *
veru spávne si to pochopil len preg_replace a jeho regulárne výrazy sú pre mňa tabu...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0