Autor Zpráva
Luke9
Profil
Ahoj, potřeboval bych menší radu ohledně jednoho algoritmu.

Vytvářím rezervační systém pro maséra. V DB mám tři tabulky. uzivatele(atributy iduzivatele, jmeno,...), terminy(zde jsou uloženy časové termíny, které jsou pro každý den stejné) a plneterminy(zde jsou atributy iduzivatele, idtermin a datum - abych poznal, jaký termín na kdy a kdo si ho zarezervoval). Rezervování řeším pomocí checkboxů u termínů a následného zapsání do DB. A teď se dostávám ke svému problému. Zákazník, pokud se přihlásí a má už zarezervovaný nějaký termín, tak se mu v tabulce termínů (kde mám ty checkboxy) automaticky zaškrtne ten jím zarezervovaný termín a já bych potřeboval, aby také, když ten termín odškrtne a dále klikl na submit, tak aby se ta rezervace vymazala (tzn. v tabulce plneterminy se smaže řádek s id tohoto uzivatele, toho terminu a toho data). Ale nevím, jak mám poznat, že právě toto tlačítko bylo zaškrtlé a teď už není.

Snad jsem to podal jakžtakž srozumitelně, za nějaké nesrovnalosti a chyby se předem omlouvám a budu rád za každou odpověď.
panther
Profil
Luke9:
jelikoz checkboxy se odesilaji jen ty zaskrtnute (ne vsechny), co nejprve smazat jeho rezervace a ulozit nove?
jenikkozak
Profil
Luke9:
Nezaškrtnuté políčko se neodešle. Která všechna políčka se mu měla zobrazit, poznáš podle údajů v databázi. Takže stačí porovnat přijatá data - pokud údaj odeslán není, můžeš hodnotu z tabulky vymazat.
Luke9
Profil
panther:
díky moc, to mě nenapadlo :)

jenikkozak:
taky díky :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0