Autor Zpráva
Majkelju
Profil
Ahoj, řeším import dat z excelových souborů, které budou mít nějaký jednotný formát uspořádání buněk. Představuju si to tak, že budu procházet jednotlivé řádky a podle toho, v kolikátém sloupci buňka bude, tak ji uložím do nějaké proměnné, a ve finále se to všechno uloží do databáze. Jenže nevím, jakou funkci nebo postup k šáhnutí do xls souboru potřebuju, tak prosím o radu.
Šéva
Profil
Ahoj,
nebylo by jednodušší si z toho excelu udělat import dat do csv souboru a ten pak přes fopen přečíst a postupně poukládat do DB?
Majkelju
Profil
šéva: A to se provede jak? O csv souborech nic nevím, jakou mají strukturu ani pro co se používají.
Michel
Profil
Majkelju:
csv soubory jsou v podstatě textové soubory. Viz vikipedie.
EDIT: V excelu uložit jako ...
Alphard:
To jsem nevěděl, díky.
Alphard
Profil
Když už by to bylo exportováno do CSV, PHP na to má vestavěné funkce, např. fgetcsv().
Majkelju
Profil
Michel: Potřebuju to převádět automaticky v aplikaci, těch souborů budou kvanta, klikat u každýho na uložit zvlášť nepřipadá v úvahu :)
Alphard: Jo ale když už to budu mít uloženo v csv, že?
Šéva
Profil
Majkelju:
odkaz1
odkaz2
odkaz3
stačí zapojit google a řešení je mnoho
Majkelju
Profil
Šéva: Díky, něco jsem našel a vypadá to, že to funguje :) CSV mám tedy hotový a zkusím si pohrát s tou funkcí, jak psal Alphard.
Keeehi
Profil
Majkelju:
Databáze zvládají import z csv souborů přímo.
Majkelju
Profil
Keeehi: Myslím, že v mém případě tohle moc nepůjde...potřebuju totiž data z některých řádků umístit do už existujících tabulek podle údajů z jiných řádků...bude to takové dost komplikované, tak myslím, že bude lepší to udělat pěkně ručně..

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0