Autor Zpráva
wordik
Profil *
Dobrý večer, ve svém skriptu používám php funkce date a strtotime a pokud skript pustím v konzoli, hlasí mi chybu:
You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.

google mi poradil nastavit date.timezone v php.ini a poté samozřejmě restartovat apache, to jsem udělal, v php.ini mám:
date.timezone = "Europe/Prague"

ovšem problém stále pokračuje, neměl jste někdo podobný problém, už si s tím vážně nevím rady :-/.
Alphard
Profil
Zkoušel jste date_default_timezone_set()?
K té úpravě php.ini mě napadá, jestli jste upravoval správný. Častá chyba je konfigurace ve špatném souboru. Nastavení date.timezone (i cestu ke správnému php.ini) najdete v phpinfo().
wordik
Profil *
Právě, že zkoušel to jsem našel při hledání na google. Soubor, který jsem upravoval je dle výpisu v phpinfo správný :-/. S touto chybou jsem se nikdy nesetkal, předtím mí to hlásilo nějakou chybu s mysql modulem, ovšem to jsem vyřešil, apache naběhne bez jakékoliv chyby, mysql také, je to divné. Možná zkusím php odstranit a znovu nainstalovat, jestli jsem něco omylem nezměnil v konfiguračních souborech, i když si toho nejsem vůbec vědom. Mimochodem jedu na linuxu.
wordik
Profil *
Vyřešeno, nastavoval jsem to v /etc/php5/apache2/php.ini místo v /etc/php5/cli/php.ini

I tak díky Alphard za snahu pomoct ;-).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0