Autor Zpráva
Jendak
Profil *
Ahoj,
řeším nyní problém... Chci udělat registraci rozdělenou cca na 5 stránek, protože je to celkem specifická a dlouhá registrace. Těch 5 stránek by "sesbíralo" informace, které by tam uživatel zadal. Ta poslední by to vše vzala a zapsala do DB. Existuje někde (třeba i v AJ) nějaký návod? Jaké funkce je nejlepší používat pro "meziuložení" informací (jak to mít v paměti dokud se to nezapíše do DB). Sessions? Díky všem za rady, tipy
Rellik
Profil
JJ přesně tak, session bude ta dobrá cesta. Případně to můžeš po každém meziuložení ukládat rovnou do DB (prví by byl insert a pak update)... ;)
panther
Profil
Jendak:
ano, možností jsou třeba sessiony.
panther
Profil
Rellik:
Případně to můžeš po každém meziuložení ukládat rovnou do DB (prví by byl insert a pak update)
zbytečně mnoho zbytečných dotazů na databázi.
Str4wberry
Profil
Pokud je registrace velmi dlouhá, měla by hlavně umět přežít situaci typu pád/zavření prohlížeče. Řešení, kdy se na první stránce vloží základní přístupové údaje, proběhne nejnutnější registrace a na dalších stránkách se budou doplňovat další údaje, mi proto nepřijde vůbec špatné.

Také by šlo celou registraci na podstránky rozdělit až pomocí JS. (Ideálně s nějakým zálohováním – tedy vyplněná data ukládat průběžně na pozadí do databáze AJAXem nebo na straně klienta do sušenek/localStorage.
Jendak
Profil *
Díky všem... Sušenky budou nejspíš nejsladší řešení :)
Taps
Profil
Jendak:
a ukázka praktického řešení je např. na http://php.vrana.cz/vicestrankovy-formular.php

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0