Autor Zpráva
Janča N.
Profil
Ahoj, je možné předávat z jedné stránky výsledek mysql_query (ukazatel do db nebo co to je) pomocí Session na druhou stránku?

Zkoušela jsem to, na jedné stránce provedu dotaz, výsledek uložím do session, na té první to vypisuje Resource id #5, na té druhé, kde potom to chci z té session vypsat, tak vypisuje 0.

Něco asi dělám špatně.
ShiraNai7
Profil
Resource nelze serializovat a tedy ani ukládat do session.
Janča N.
Profil
Tak to můžu hledat chybu pořád, díky :)
panther
Profil
Janča N.:
k cemu by to bylo dobre? Nenapada me smysluplne vyuziti tveho pozadavku.

Zkus spise napsat, ceho se snazis dosahnout, nejake reseni jiste najdeme.
Janča N.
Profil
Mám stránku, kde vypisuji akce a mám u toho filtrování. Když si uživatel vybere kritéria, odešle se formulář na obslužnou stránku akce.php, tam provede dotaz v DB, a vrátí výsledek.
Moje představa byla, že si ten výsledek uložím do Session a na frontendu to vypíšu.
Je to ale asi jedno, můžu ten výpis provést v tom obslužném skriptu akce.php a na front to vrátit už jako HTML.
ShiraNai7
Profil
Tohle bych dělal v rámci jednoho skriptu (nebo spíš požadavku). Logicky si to můžeš rozdělit do více souborů a ty pak includovat dle potřeby. Netahal bych taková jednorázová data skrz session.
Janča N.
Profil
[#6] ShiraNai7
Takže je lepší mít větší soubory se spoustou includovaných funkcí, než posílat na server o požadavek víc?
ShiraNai7
Profil
Janča N.:
Proč spoustou? Posílat o požadavek víc není špatné (celkem 2.. odeslání a přesměrování zpět, tj požadavek na původní stránku), ale přenášet výsledek přes session mi nepřipadá jako dobré řešení.

Výsledky vyhledávání se většinou zobrazují v rámci stejné stránky, případně něco ve stylu /vyhledavani a /vyhledavani/vysledek. Některé aplikace výsledky vyhledávání ukládají (databáze, soubor, ...) a k výsledku se přistupuje již s určitým identifikátorem. V tomto případě by dávala "obslužná stránka" smysl. Ale ne session.
Janča N.
Profil
Dobře, díky za odpovědi.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0