Autor Zpráva
Sylar
Zdravím,
mám na webu tři města - Prahu, Tokyo a Gothenburg a potřebuji zobrazit aktuální časy v těchto městech, tak aby když se někdo koukne na web z česka, uvidí, že v Praze je 21:21, v Gothenburgu 22:21 a v Tokyu 06:21. Když se někdo koukne v Tokyu, tak aby to viděl stejně. Funkce date() mi ale vrátí vždy lokální čas, ne? Napadá někoho jak to upravit?
Keeehi
Sylar:
Date pracuje s časem servru, ne s časem klienta.
Rellik
Myslím, že by to mělo jít javascriptem. Ten ovšem záleží na nastavení času počítače návštěvníka.
Joker
Není mi úplně jasné, kde je problém. Server je v nějakém časovém pásmu, ta města taky, bude tam pevně daný posun.
Prostě čas v těch městech bude date() +/- určitý počet hodin.
Sylar
Joker:
tzn. že záleží na kterém serveru běží daná stránka? pokud je umístěna zde v čr, bude date() stále ukazovat čas v česku i když se na web koukne někdo z jiného časového pásma?
DJ Miky
Záleží na časovém pásmu, které je nastavené na serveru. Což pro servery v ČR bude obvykle časové pásmo ČR. Nezáleží na tom, odkud přichází návštěvník, jestli z Prahy nebo z Tokya. Vždy se mu zobrazí stejný čas, a to čas, jež je na serveru.

Naproti tomu JavaScript pracuje s časem u klienta, tedy s tím, jaký má uživatel nastaven v systému.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: