Autor Zpráva
8vm8
Profil
Zdravim,
mohl byste mi někdo napovědět, jak mám svůj skript pro výpis dat z db napsat tak, aby mi vypisoval novinky pouze na hlavní stránce, a aby se výpis novinek neukazoval po kliknutí na nějaký odkaz ze sekce? Výpis mi funguje správně, ale když kliknu na jakýkoliv odkaz ze sekce tak mi tam novinky zůstanou (tím mám na mysli, že když například kliknu na odkaz"hry", tak se mi vypíšou články o hrách ale hned na začátku mám ještě výpis všech novinek). Hledal jsem něco jako smazání původního obsahu a načtení dalšího, ale nic jsem nenašel.
    if(!isset($_GET['page'], $_GET['id_article'], $_GET['obrazky']))
                     $objekt_vysledku=mysqli_query($db_spojeni, "SET NAMES 'utf8'");
                     $objekt_vysledku=mysqli_query($db_spojeni, "SELECT * FROM  `articles` ORDER BY `datum`");
                     while ($odkaz = mysqli_fetch_array($objekt_vysledku))
                        {
                            echo '<div class="nadpis">', @$odkaz ['title'], '</div>';
                            echo '<div class="anotace">', @$odkaz ['annotation'], '</div>';
                            echo '<div class="autor">', 'Autor: ', @$odkaz ['id_autor'], '</div>';
                            echo '<div class="datum">', 'Datum: ', @$odkaz ['datum'], '</div>';
                        }
                ;
                if(isset($_GET['page'])) {
                    @$_SESSION['page']= $_GET['page'];
                    @$page= $_SESSION['page'];
                       @$objekt_vysledku=mysqli_query($db_spojeni, "SET NAMES 'utf8'");
                    @$objekt_vysledku=mysqli_query($db_spojeni, "SELECT * FROM  `articles` WHERE  `id_section`='$page' ORDER BY `datum`");
                           while (@$odkaz = mysqli_fetch_array($objekt_vysledku))
                            {
                            echo '<div class="nadpis">', @$odkaz ['title'], '</div>';
                            echo '<div class="anotace">', @$odkaz ['annotation'], '</div>';
                            echo '<div class="autor">', 'Autor: ', @$odkaz ['id_autor'], '</div>';
                            echo '<div class="datum">', 'Datum: ', @$odkaz ['datum'], '</div>';
                        }
                ;
mimochodec
Profil
Co se vypíše (resp. co se provede), se řídí dvěma ify. Netuším, co máš v poli $odkaz, navíc používáš dost neobvyklou syntaxi ifů a ještě tam máš tuny zavináčů. Ujasni si, jak funguje ten první řádek a jestli to nevyhovuje potřebám, uprav ho tak, aby to vyhovovalo. A doporučuji místo čárek používat and a or.
Tori
Profil
8vm8:
První podmínka není vůbec uzávorkovaná, takže se vztahuje jen k prvnímu následujícímu řádku a řádky 2-11 se provedou vždy. Druhá podmínka není uzavřená. Změňte např. takhle:
if(!isset($_GET['page'], $_GET['id_article'], $_GET['obrazky'])) {
    // řádky 2-11
} elseif(isset($_GET['page'])) {
    // řádky 13-24
}
Nastavení kódování by mělo být tam, kde navazujete spojení s DB, tady je zbytečně dvakrát (ř.2, 15).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0