Autor Zpráva
Majkelju
Profil
Ahoj, mám takový asi stupidní dotaz, ale zjistil jsem, že nějak nevím: Mám globální proměnnou $d, do které na začátku souboru uložím true. Při běhu skriptu to pak najede do funkce, kde se ta hodnota změní na false. Po vyjetí z funkce tuto hodnotu používám v podmínce. Jenže tu změněnou hodnotu to vůbec nebere, pořád je tam hodnota, kterou jsem ji přiřadil na začátku... Mohl by někdo poradit? :)
P.S.: Název tématu je možná zavádějící, ale nenapadlo mě, jak to zkrátit tak, aby každý hned pochopil :)
Kajman
Profil
Použijte ve funkci global
Majkelju
Profil
Aha, já ji měl mimo funkci :) díky
Tori
Profil
Majkelju:
Nemění to pak ještě nějaká další funkce? Btw osobně mi (pokud bych potřebovala použít takový indikátor něčeho) přijde přehlednější předat referencí další parametr. Může se stát, že tu glob.proměnnou přejmenujete, nebo použijete pro něco jiného, a je tu problém.

Pokud více funkcí může měnit tuhle hodnotu (různé kontroly něčeho) a chcete zjistit, jestli kterákoli z nich selhala, používejte místo přiřazení nové hodnoty bitové operátory. (Např. výchozí hodnota je true, a chci vědět, jestli některá kontrola selhala - pokud všechny kontrolní funkce použijí $flag = $vysledek, tak dostanu jen výsledek poslední kontroly. Pokud použijí $flag &= $vysledek, zjistím jestli prošly všechny.)
Majkelju
Profil
Tori: Právě, že to mám jen v jedné fci, slouží mi to jako indikátor, jestli nastala nějaká chyba. Už to ale jede, chyba byla opravdu triviální, ale to je u mě normální :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0