Autor Zpráva
TomasJ
Profil
Zdravím vás, dá se, prosím, nějak zobrazit kořenová složka www stránky? Nechci úplnou adresu, kterou poskytuje magická konstanta __DIR__ ale chci cestu přímo od nejvrchnější složky webu, do které má právo vstoupit uživatel s FTP přístupem daného webu. Existuje takový příkaz, konstanta, nebo cokoliv, čím to zjistím? Děkuji.

A ještě jedna věc:
Jak zajistit, aby se prováděl ve složce slozka/dalsi/jeste_jedna/ scandir() od kořenové složky? tj od složky www například... Aby naskenovala funkce do svého pole již složku slozka? Jde to jen pomocí "../", nebo je na to nějaký speciální znak?
Tori
Profil
TomasJ:
kořenová složka www stránky
by měla být v $_SERVER['DOCUMENT_ROOT'], -li se nepletu.

Druhá věc - můžete si někde na začátku hlavního skriptu nadefinovat konstantu s absolutní cestou ke složce s webem (buď ↑ nebo __DIR__) a pak v celé aplikaci používat cesty relativní k této konstantě, např. scandir(WEB_ROOT."/slozka").
TomasJ
Profil
Tori:
Tak $_SERVER['DOCUMENT_ROOT'] mi vrátí cestu k www ale /var/www/. Jenže já mám subdoménu XXX a potřebuji aby to bralo /var/www/sub/XXX (jen příklad). V tomto případě mi __DIR__ vrátí /var/www/sub/XXX ale k tomu přidá i /slozka/dalsi/jeste_jedna... Takže jsem na tom samém kde jsem byl. Existuje další možnost?
Šéva
Profil
TomasJ:
$_SERVER jinak si nekam nestavit treba do promenny cestu a pak ji volat
TomasJ
Profil
No, už jsem to vyřešil jinak, nechám absolutní cestu přes realpath() funkci (neuvidím tam ../../../../ atd...) no a přístup už by měl řešit hosting, takže to není moje věc, že se dostane uživatel výš, než by měl... Každopádně Tori děkuji, nakoplo mě to.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0