Autor Zpráva
Majkelju
Profil
Zdravím!
Mám malý form, ve kterém uživatel může pomocí checkboxů přepínat různá nastavení. Aby nemuseli klikat na čtvereček, u každého checkboxu mám i label. Ten funguje u všech, až na ten první. Zobrazuje se tak, že mám checkbox, na dalším řádku label a za ním combobox (který má opticky patřit k tomu labelu, ale v kódu to provázané nijak není). Přitom ho mám napsaný stejně...tady je ten kus kódu, kdybyste si někdo všiml, proč to nedělá, co má.
<fieldset>
            

                <legend>možnosti sestavy</legend>
                <div id="nastaveni1">
                    <tr><td>
                    <input id="cena" type="checkbox" name="cena" value="true"/><label for="cena">Přepočítat na cenu dle roku:</label>
                    <?
                    $result = $db->query( "SELECT `rok` FROM `csu` ORDER BY `rok` DESC" );
                    echo "<select name='volbaRoku'>\n";
                    while($row = $result->fetch_assoc())
                        echo "<option value=\"".$row['rok']."\">" . $row['rok'] . "</option>\n";
                    echo "</select>\n";        
                    ?>
                        </td></tr>
                        <tr><td>
                            <div id="dopln"><input type="checkbox" name="dopln" value="true" id="more"/><label for="more">Včetně doplňujícího popisu objektů</label></div>
                        </td></tr>
                    <?if($stupen!=1){?>
                        <tr><td>
                            <div id="stranka"><input type="checkbox" name="stranka" value="true" id="paging"/><label for="paging">Stránkovat po objektech</label></div>
                        </td></tr>
                    <?}?>
            

                </div>
            </fieldset>

EDIT: Chyba zmizí, když z checkboxu cena odstraním id. Jenže to pak zas nemám jak spárovat s labelem... :(
jenikkozak
Profil
Majkelju:
Více by pomohla živá ukázka. Zdá se mi to být funkční. Jen jsem si všiml, že chybí značky pro tabulku.
Majkelju
Profil
jenikkozak: Pravda, značku pro tabulku jsem tam nějak zapomněl...nicméně jsem ji připsal a na výsledné rozložení to efekt nemělo. Podívat se na to můžete na http://www.estiroad.com/, musíte se ale zaregistrovat a chybu najdete v sekci Stavby, běžte do podúrovně DEMO stavby, tam rozbalte další podúroveň a v liště s funkcemi klikněte na předposlední ikonku v řadě (symbol souboru s obálkou), která značí tisk. Přesný link poslat nemůžu, protože každému uživateli se zobrazují jen jeho vlastní stavby.
Alphard
Profil
Majkelju:
musíte se ale zaregistrovat...
...nebo byste mohl uložit nějakou stránku jako html a někam ho nahrát.

Zkuste se podívat, jestli nemáte id=cena použité třeba ještě u jiného prvku.
Majkelju
Profil
Alphard: Jinde to nemám, ale zkusil jsem přejmenovat id a už to jede.... nejspíš za to mohlo to, že jsem měl název u id a name stejný.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0