Autor Zpráva
czechiaa
Profil
Dobrý den,
dělám si svůj redakční systém a potýkám se s velkým problémem..
Publikuji novinky, nýbrž mám problém v tom, že když chci použít svůj nick, jako autora novinky, tak musím osadit můj nick do inputu, jelikož nevím, jak s hodnotou pracovat tak, aby se při zmáčknutí buttonu odeslala i se zprávou. Zpráva se odešle do databáze, ale autor zůstane prázdný..
Snad jsem dotaz položil do správné sekce a srozumitelně.
Pro výpis nicku používám
$session->nick

Předem díky za reakce
joe
Profil
Otázku nikde nevidím, obvykle se za ni dává otazník :-) Vůbec nevím na co se ptáš.
panther
Profil
czechiaa:
a v $session je co? Asi nic, ze? Proc by tam neco melo byt, kdyz ji nikde nevytvaris a nikde s ni nepracujes?

Kdyby ses podival do jakehokoliv ukazkoveho scriptu se sessionami, zjistil bys, ze jsou v $_SESSION.
czechiaa
Profil
Tak jinak.. mám několik inputu a do inputu "autor" se mi vypisuje $session->nick , ale chtěl bych to udělat tak, aby tam input nebyl, aby se prostě můj nick automaticky vzal a uložil při zpracování příspěvku do databáze.. Stejně, jako je to tady na JPW. Pokud jsem přihlášen, tak se využívá můj nick, ale pokud nejsem, tak musím do inputu vložit přezdívku.
panther
Profil
czechiaa:
tak na to ti staci jednoducha podminka overujici existenci te session. Pokud neexistuje, zobrazis formularove policko, pokud existuje, nic nezobrazis a do DB ukladas hodnotu primo ze sessiony.
czechiaa
Profil
Jenže mi to nejde.
V process.php jsem si i definoval
$autor = $session->nick
ale hodnota se prostě nezapíše, buňka v databázi zůstane prázdna.
A pro ověření, zda je uživatel přihlášen, nebo ne, mám již vše nastavené, jen mi schází ten momentální session
panther
Profil
czechiaa:
tak znovu: v $session neco je, kdyz si ji vypises?

V process.php
co dela tento soubor? Kdy se vola? Mas na vsech strankach, kde pracujes se sessionami na zacatku session_start()? Uz me nebavi hadat, trochu se take snaz. Dosud jsi ukazal jen radek kodu, u ktereho neni zrejme, zda funguje nebo ne (mohl by, ale take nemusel).
czechiaa
Profil
panther:
session mám několik, obsahuje údaje od přezdívky, mailu, práv, přes avatar, webovou stránku uživatele, atd. Prostě se to využije, když je to potřeba. session slouží pro uživatele.

Tak popíši problém přesně.. Mám redakční systém, publikuji novinky.. mám několik inputů, které jednoduše vyplním a odešlu. Stránka pro přidání novinek je novinka.php a po zmáčknutí buttonu mně form přehodí na process.php, kde se zpracují data z novinka.php a uloží do MySQL. Vše proběhne vpořádku, ale neuloží se mi autor. Prozatím to mám řešené tak, že zde mám input a v něm mám ve value $session->nick a ta mi do něj vypíše můj nick. Ale chtěl bych to udělat tak, aby zde input pro nick nebyl a data do databáze se zapsaly automaticky s nickem, který je momentálně připojený, tzn. hodnota v $session->nick

A ano, mám na stránkách se sessionama na začátku session_start()
panther
Profil
czechiaa:
porad nevim, kde je problem. Pokud promenne existuji, pri zapisu do DB jen testuj, zda existuje (ano, zapis hodotu v ni ulozenou, ne, zapis hodnotu z formularoveho pole, co vyplnil uzivatel).

Stale jsme bez kodu, stale nevim, kde je problem v pridani jedne podminky do formulare a te same jedne do zpracovani dat a ulozeni do DB.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0