Autor Zpráva
.honzik
Profil *
Ahojte, lze nějak smazat cache po obnovení stránky? (mimo funkce header, popřípadě s header, ale jen vybraný obrázek).

Jde o to, že mi uživatelé nahrávají na stránky obrázky a chci udělat, aby se na něj mohli podívat a popřípadě ho přehrát jiným, ale podmínkou je, aby zůstala adresa obrázku stejná. Po přehrání obrázku se ale bohužel obrázek nezobrazí, jelikož starý je stále v cachi. Existuje tedy nějaká funkce, která by smazala jen cache na tento obrázek?

Mohl bych to udělat přes přesměrování na prázdnou stránku, kde se cache kompletně smaže a poté přesměrovat znova na ukázu obrázku, ale nechce se mi mazat kompletní cache, protože by to zbytečně načítalo novou grafiku (jedná se o stovky lidí denně)

Díky všem.
Amunak
Profil
.honzik:
Pokud hlavičky pro modifikaci expirace nepřipadají v úvahu, můžeš připojit na konec adresy obrázku nějaký náhodný parametr (example.com/img.png?random=1986375428). Adresa obrázku zůstane stejná (funguje s parametrem i bez něj) akorát se při změně toho parametru prostě načte obrázek znovu. Vůbec nejlepší je asi mít jako ten parametr (zahashovaný) čas poslední modifikace obrázku. A jinak ten parametr můžeš přidat klidně i javascriptem pokud bys nemohl odkaz generovat na serveru.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0