Autor Zpráva
paTaNiNho
Zdravím všechny ochotné,
řeším problém, mám formulář, který slouží jako jednoduchá cenová kalkulačka. Tedy zákazník vybere požadované zboží (službu), zadá počet a přes javascript mu to vypíše slevu, což funguje.
Jak ale postupovat v případě, kdy každé zboží má omezený počet (v mém případě omezený počet slotů) a tak po vybrání určitého zboží by se v dalším kroku (výběr slotů) měla vždy vygenerovat min. a max. možnost výběru.
Nyní to mám jednoduše, mám formulář se <select>, kde jsou jednotlivé služby a v dalším <select> je pro všechny jednotný výběr slotů a z toho se počítá cena. (Ukázka zde)
Vzhledem k tomu, že každá služba má mít rozdílný počet slotů, je možnost to nějak naprogramovat?
. . .děkuji za případné reakce
mimochodec
Jsou dvě možnosti. Buď si při vygenerování stránky načteš všechny položky pro ten druhý select a pak je do něj "nahráváš" na základě prvního selectu čistě pomocí JS, nebo k tomu použiješ AJAX - po každé změně prvního selectu natáhneš hodnoty do druhého selectu z php.

// edit: ještě bych dodal, že ta první možnost připadá v úvahu jen v případech, kdy není pravděpodobné, že se ty varianty budou v průběhu času měnit a zároveň platí, že jich je celkově jen několik málo, řekněme max. pár desítek.
joe
A nejlepší je tak trochu skloubit dohromady to, co napsal mimochodec. Po každé změně natáhneš data AJAXem a zároveň si je uložíš k sobě, když třeba někdo vybere jinou hodnotu a pak zase tu předtím, abys je nemusel tahat znovu. Jde to udělat taky tak, že ty odpovědi s výsledkem budeš posílat se správnou hlavičkou a budou se kešovat, tedy pokud se ty hodnoty nebudou často měnit.
paTaNiNho
Pánové děkuji, úplně jsem Vaše odpovědi přehlédl. . .s AJAXEM však nemám zatím zkušenosti, takže případným Vaším ochotným příkladům se nebráním a ještě jednou děkuji =)
P.S. Můj problém stále trvá

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: