Autor Zpráva
speedy236
Profil
Ahoj, chtěl bych se zeptat jak je možné v PHP udělat tohle: když někdo otevře stránku http://website.cz/script.php?name=Nick&message=zprava tak že to do souboru history.txt připíše datum, kdy se tahle stránka otevřela, potom z odkazu zjistí nick a zprávu. Chtěl bych vědel jak se to dá udělat, za každou radu budu rád
Taps
Profil
speedy236:
$nick=$_GET['name'];
$zprava=$_GET['message'];
$datum=date('d.m.Y');
$log=$nick.';'.$zprava.';'.$datum;
file_put_contents('history.txt',$log,FILE_APPEND);
speedy236
Profil
Pořád nefunguje, nastavil jsem i práva ale po zavolání odkazu se to chvilku načítá, naskočí tam index a to je vše, v souboru nic není.
Taps
Profil
speedy236:
skript jsem upravil..jakou máš verzi PHP ?
speedy236
Profil
Taps:

Upravil jsem si to podle sebe, ale protože to neumím, je tam chyba a nevím jak ji opravit.. Tady je kód:
$nick=$_GET['name'];
$zprava=$_GET['message'];
$datum=$_GET['date'];
$log=$datum.'\n'.$name.'\n'.$message'\n';
file_put_contents('history.txt',$log,FILE_APPEND);
Jinak to fungovalo než jsem se v tom začal rýpat píše mi to error: Parse error: syntax error, unexpected T_CONSTANT_ENCAPSED_STRING in /home/users/mufidra/speedcraft.mzf.cz/web/messenger/msggate.php
mimochodec
Profil
speedy236:
Na 4. řádku chybí tečka.
speedy236
Profil
Když tam tečku přidám tak zase Parse error: syntax error, unexpected '.' in /home/users/mufidra/speedcraft.mzf.cz/web/messenger/msggate.php on line 6
weroro
Profil
$nick = $_GET["name"];
$zprava = $_GET["message"];
$datum = $_GET["date"];
$log = $datum . "\n" . $nick . "\n" . $zprava . "\n";
file_put_contents('history.txt',$log,FILE_APPEND);

Ku tomu '\n', ktoré si tam mal. Je rozdiel ak zapíšeš '\n' a "\n". To čo je v apostrofoch ' sa neprekladá a bude to uložené ako klasický text. To znamená, že '\n' sa zapíše ako \n, ale ak to bude v úvodzovkách "\n", tak namiesto toho aby sa zapísalo \n sa zalomí riadok.
speedy236
Profil
weroro:
Díky za radu, už mi to funguje :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0