Autor Zpráva
shooty
Profil
Ahojte,

možno tu už takáto téma bola, no chcem vedieť Váš názor na moju otázku. Pripravujem istú stránku, na ktorej chcem, aby sa ľudia mohli zaregistrovať, a odosielať isté údaje do databázy. Ďalej by som chcel týchto užívateľov nejako spravovať cez administráciu. Predstavujem si pod tým niečo také, že by som im udeľoval/zakazoval isté oprávnenia atď. A nakoniec by som chcel cez tú administráciu aj vydávať články. Na stránke by som chcel použiť nejaký framework, no ja sa neviem rozhodnúť ktorý. Som v týchto veciach začiatočník, preto by som sa chcel obrátiť na Vás. Ktorý framework by ste mi odporučili ? V PHP som začiatočník, preto by som potreboval niečo ľahšie. Rozhodujem sa medzi Nette a CodeIgniter. Vopred vrelá vďaka :-)
Jan Tvrdík
Profil
shooty:
Asi to není moc relevantní, ale ze souboje frameworků, který pořádal Jirka Knesl, vyplynulo, že je dobré v prvé řadě zvládnout dobře jazyk (tj. PHP v tvém případě) a až poté si vybrat a pořádně se naučit jeden framework.
Ugo
Profil
Jan Tvrdík:
Je hezké že poprvé nezazněla jednoznačná odpověď: Nette! Ale tenhle výsledek se zdá být nedostačující, vyplývá z něj asi jen to co je jasné všem - bez pouček a čistě prakticky (nabastleno by se možná dalo říci) je to rychlejší a lehčí, otázkou je jak je to s rozšiřitelností, pozdější úpravou atp. navíc dle toho co jsem četl ty tzv. těžké body 3 a 8 (doma možná kouknu na více), tak jde o velice jednoduché zadání (ještě aby ne, kdo by testoval na projektu na měsíc :D) a tedy ta přehlednost není tak podstatná. Je to otázka toho přístupu no, dneska je v trendu kvůli častým úpravám dělat vše maximálně modulárně, ale třeba od starších programátorů naopak slyším .. dělat to tak jak je zadání bez myšlení na další rozšíření. Jde tedy o to zvolit správný poměr čistota/lehkost

shooty:
Záleží na tom co umíš, CI je podle mě lehčí a víc odpovídá tomu čistému PHP, Nette pokud ho neumíš tak tě na začátku solidně zastaví, možná spíš znechutí, jeho cestou totiž je až moc přísná poučková čistota.
Draffix
Profil *
shooty:
Za sebe můžu doporučit Nette. I když je třeba mít nějaké ty základy s OOP, dá se to zvládnout. Jen to chce trochu času ho poznat a člověk se stále učí něčemu novému, časem zjišťuje na co tam je tohle a na co tamto a postupně je využívá. Každopádně bych ale poznamenal, že framework je "pouze" pomůcka k řešení problémů, ale ne nástroj, který generuje kód automaticky. Výběr už je pak na každém, který chce preferovat.
Rellik
Profil
Draffix:
Za sebe můžu doporučit Nette. I když je třeba mít nějaké ty základy s OOP, dá se to zvládnout.
Taky můžu doporučit nette a s těmi znalostmi základů OOP to není zas až tak třeba. Chce to prostě při tvorbě první aplikace pamatovat si co a jak děláš... Pak už to půjde samo... ;)
Draffix
Profil
Rellik:
Tak ono to je trochu rozdíl mezi OOP a procedurálním kódem. Navíc si myslím, že stále převažují návody spíše pro procedurální php, takže učit se OOP a "zjišťovat rozdíly od procedurálního" taky není zrovna nejlehčí pro začátek.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0