Autor Zpráva
Vendelína
Profil *
Chtěla bych si sama v PHP nakreslit graf pro můj teploměr. Odkážete mě na nějakou hezky popsatelnou stránku s tvorbou grafů v PHP? Na internetu sice existují různé již hotové scripty, ale ráda bych si vytvořila něco sama na míru.

Hrozně Vám děkuji za doporučení.
Darker
Profil
Nevím jak moc ti záleží na vzhledu, ale základ grafu v PHP je že budeš malovat čáru mezi jednotlivými známými hodnotami:
http://cz.php.net/manual/en/function.imagecreate.php - vytvoření obrázku
http://cz.php.net/manual/en/function.imageline.php - čára

Pokud ale chceš nějakou šablonu, musíš prostě jen trpělivě hledat.
Vendelína
Profil *
Ráda bych si vytvořila spíše sloupcové grafy a dle teploty za jednotlivý den bych graf obarvila barvou a pod daný sloupec bych si přidala ještě obrázek třeba oblačnosti, jak v daný den například bylo. Prostě takový grafický přehled.

Co jsem se právě dívala, tak na internetu existují různé php scripty na tvorbu grafů, ale přímo to co bych chtěla použít tam nevidím. Ráda bych si právě obrázky chtěla ukládat do JPG či PNG a archivovat si je. Proto přemýšlím o vytvoření vlastních grafů.
Darker
Profil
Vendelína:
Ráda bych si právě obrázky chtěla ukládat do JPG či PNG a archivovat si je.
Ať už to budeš dělat jakkoliv, raději archivuj hodnoty teploměru a obrázky znovu generuj. Jinak to co chceš udělat asi bude nejlepší udělat svépomocí.
Pro začátek si najdi, jak se kreslí obdélník.
ninja
Profil
Vendelína: Na grafz je mnoho hotov7ch knohoven, kam se jen naszpou data a nastaví typ grafu. jak generované na straně PHP, tak přes JS.
Majkl578
Profil
Pokud bys netrvala na generování přímo v PHP, určitě bych doporučil podívat se na Google Chart Tools, jdou s tím poměrně snadno dělat pěkné grafy.
Vendelína
Profil *
Chci generovat grafy v PHP tak, abych si je mohla na FTP ukládat, tak ze ostatni reseni nepotrebuji. Ikdyz ... existuje treba jen v zakladu nejaky PHP hotovy script, ktery by me alespon usnadnil práci?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0