Autor Zpráva
kabko
Profil
Na mojom webe používam script pre overovanie dostupnosti domén. Do istého času mi to fungovalo, no teraz mi pre každú cz doménu vyhadzuje že je obsadená, aj keď zadám úplne nezmyselné meno. Viem, že to bude v scripte, a raz som to už asi riešil pri inej koncovke, no teraz neviem ako sa k tomu dopracovať, aby mi to opäť fungovalo. :

$serverdefs= array(
                        "com" => array("whois.crsnic.net","No match for"),
                        "net" => array("whois.crsnic.net","No match for"),                
                        "org" => array("whois.pir.org","NOT FOUND"),                    
                        "biz" => array("whois.biz","Not found"),                    
                        "info" => array("whois.afilias.net","NOT FOUND"),                    
                        "sk" => array("whois.sk-nic.sk","Not found"),
                        "cz" => array("whois.nic.cz","No data found"),

Problém je asi v tom "No data found", ale nie som si istý...

Viete niekto poradiť prosím?
panther
Profil
kabko:
fajn, ukázal jsi nám tu krásné dvojrozměrné pole... a zpracování, resp. ověření domény, které ti nefunguje, je kde?

I ten kousek kódu tady je blbě, za poslední členem nemá být čárka, chybí ti konec pole.
kabko
Profil
Při zpracování BB značek došlo k samovolnému sežrání celého příspěvku. Pardon.
Ospravedlňujem sa, nechcel som sem dávať celý script, lebo je to moc dlhé, ale tak teda to sem dám :)

Script je na www.greenweb.sk/domena.html - teda až po kliknutí na JE VOLNA? to prejde na domena.php, kde je vlastne ten script v ktorom je horeuvedený problém. Vlastne mi ide len o "No data found" - možno to nic.cz zmenili, ale neviem sa nikde dopátrať čo tam presne má byť namiesto toho.... :(


Výňatok z domena.php :
Je to samotný script bez headeru :

Moderátor panther: Odmazána tuna nesouvisejícího (a i tak požraného kódu)
Moderátor panther: Udělej kratší výňatek, kde bude jen to podstatné. Další podobný copy&paste tu nezůstane.
DJ Miky
Profil
Tak si zkus ověřit nějakou neexistující doménu a uvidíš, co CZ.nic vrací za chybový řetězec.

$ whois gcsdhsdgsgdcgsafch.cz
%(... odmazáno ...)

%ERROR:101: no entries found
% 
% No entries found.
kabko
Profil
Skúsil som aj "No entries found" ale aj tak vracia všetky domény ako obsadené.... Všetky ostatné koncovky idú ok - teda overenie je správne, len pri cz mi toto robí :(

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0