Autor Zpráva
final
Profil
Zdravím,
mám problém, v mysql mám uložené niečo takéto "$array[0][0]", keď si to v php vypíšem
$row=mysql_fetch_row($query);
$premenna=$row[0];
echo $premenna; //"$array[0][0]"
v $array[0][0] mám uložené dáta a potreboval by som ich vypísať, lenže obsah $premenna sa správa ako text.. ako dokážem s toho spraviť premennú?
panther
Profil
final:
v mysql mám uložené niečo takéto "$array[0][0]"
... takže je to obyčejný string.

lenže obsah $premenna sa správa ako text
... protože to text je.

Máš špatně navrženou aplikaci, podobné proměnné nebo pole nemají v obsahu v DB co dělat.
final
Profil
dá sa to nejak vyriešiť?skúšal som veľa návodov nič nepomohlo..
a mám to tak len kvôli prekladu určitej časti webu
panther
Profil
final:
můžeš použít eval, ale je to fuj. Být tebou, řešil bych překlady jinak, tohle zavání možnými problémy do budoucna.
final
Profil
ďakujem, a aké by mohli byť problémy?a ako inak to riešiť?
panther
Profil
final:
aké by mohli byť problémy?
klikni a pročti si odkaz výše.

a ako inak to riešiť?
jak se řeší jazykové mutace na webu se tu také několikrát řešilo, zkus si to dohledat.
final
Profil
aha,tak také problémy by u mňa nevznikli :)
riešiť viac jazykov v db ma napadá len tak že ku každému riadku mať priradený jazyk..ale to by znamenalo namiesto 1 riadku napríklad 5 riadkov v db..
Joker
Profil
final:
riešiť viac jazykov v db ma napadá len tak že ku každému riadku mať priradený jazyk
Tak ta horší varianta je mít sloupec pro každý jazyk (např. text_en, text_cs, …). Způsobí velké problémy s přidáním dalšího jazyka.
Lepší varianta je mít zvláštní tabulku, například:
id_textu | jazyk | text
pozdrav1 | cs | Ahoj
pozdrav1 | en | Hello
Jedna z možností, v závislosti na konkrétní situaci lze toto udělat v různých variantách.
final
Profil
no myslel som to tiež tak ako ste napísali tú "lepšiu variantu" tak to spravím tak..ďakujem za pomoc

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0