Autor Zpráva
Pavel M.
Profil *
Ahoj, mohl by mi prosím někdo poradit jak vypsat data z db do tabulky. Kód níže mi vše hodí do jednoho řádku. Potřebuju pět sloupců a hodně řádků. Nějak pomocí cyklu nebo jak? Díky za všechny reakce.

$vysledek=mysql_query("select * from zbozi");
    if (mysql_num_rows($vysledek)==0)
    echo "-- V databázi se nenachází žádné zboží --";
  else
  {      
    echo "Zboží na skladě je následující: "."<BR>\n"."<BR>\n";
    echo '<table border="2px"><tr>';
  }  
  while ($zaznam=MySQL_Fetch_Array($vysledek)):
      ?>

     <td>
     
   <div id="ramecek">
       
      <?php
      echo $zaznam["nazev"]."<BR>\n";
      echo $zaznam["popis"]."<BR>\n";
          ?>
         </div>
     
     </td>
    <?php
      endwhile; 
 } 
?>   
nevimco2
Profil
Doporučuji si přečíst Tabulky
<?
  while ($zaznam=MySQL_Fetch_Array($vysledek))
  {
 
    echo "<tr>";    // Začátek řádku  tabulky
    echo "<td>".$zaznam["nazev"]."</td>";    // Výpis pole 'nazev' do buňky tabulky
    echo "<td>".$zaznam["popis"]."</td>";    // Výpis pole 'popis' do buňky tabulky
    echo "</tr>";   // Konec řádku tabulky          
  } 
?> 
Tori
Profil
Pavel M.:
Bylo by vhodnější místo SELECT * vyjmenovat těch pět sloupců v pořadí, v jakém je chcete zobrazovat. Pak můžete snadno doplnit k html tabulce hlavičku, aby bylo jasné, co za údaje v jednotlivých sloupcích je.
Pavel M.
Profil *
nevimco2:
Problém je v tom, že každá celá položka (nazev+popis) má být v samostatném rámečku (div id="ramecek").
Prostě každá celá položka bude v jedné buňce tabulky + v ramečku. Tabulka bude neviditelná, je jen kvůli tomu aby to na stránce vypadalo, že rámečky jsou vedle sebe. Nevím jak jinak to udělat.
Tori
Profil
Pavel M.:
Nevím jak jinak to udělat.
Plovoucí <div>y, například. Kdybyste nutně chtěl použít tabulku, tak si musíte počítat opakování cyklu, po každém n-tém zalomit řádek a za cyklem případně doplnit prázdné buňky. (princip je vidět např. ve FAQ - první příklad, řazení po sloupcích řádcích).
Pavel M.
Profil *
Chci docílit něčeho takového (samozřejmě položek v každé buňce (rámečku) bude více).




Obrázek


Tori:
Můžete mě nějak popostrčit jak na plovoucí blokové prvky? Nikdy jsem s tím takhle nepracoval.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0