Autor Zpráva
Skeleton
Profil *
Chci se zeptat, při ukládání textu s českou diakritikou (ěščřžýáíé) se mi do databáze uloží jiné značky. Je problém pouze při ukládání znaků do tabulky. Když to v tabulce přepíšu na české znaky, tak na webu se mi to zobrazí skvěle. Musí být nějaké kódování českých znaků při vkládání do DB? díky
panther
Profil
Skeleton:
nastav si správné kódování všude, kde je třeba. O kódování se tu píše co chvíli, hledej.
Rellik
Profil
Dá se to nastavit pomocí příkazu

mysql_query("SET NAMES 'cp1250'"); // pokud máš web v kódování cp1250

Ale hlavně musíš mít stejné kódování stránky s kódováním tabulky v DB... Takže ten příkaz pak ani nebudeš potřebovat...
Skeleton
Profil *
mám kódování UTF-8 a mysql_query("SET NAMES 'utf-8'"); to jsem zkoušel a ono to změnilo na úplně jiné znaky :D vím, že je to o kódování, ale nejspíše bude problém u toho UPDATE ne? nejlépe SET NAMES... ikdyž jsem to zkoušel, nešlo mi to....
Skeleton
Profil *
PRosím všechny o radu, nevím si vůbec rady....
Mám vytvořenou tabulku, do té zapisují české znaky (ěščřžýáíé) s tím, že stránky přes které to vkládám mají kódování UTF-8, tak samo mám nastavené pro vkládání mysql query ("SET NAMES 'utf8'"), tak samo mám i při výpisu dat z databáze kódování stránky UTF-8 a taky výpis z databáze mám přes SET NAMES. I přesto všechno se mi to celé hnojí, nefunguje mi to tak jak má. Poradí mi prosím někdo? Přikládám ještě tabulku. Děkují za pomoc

CREATE TABLE  `clanky` (
  `id` mediumint(8) unsigned NOT NULL AUTO_INCREMENT,
  `nadpis` varchar(150) NOT NULL,
  `text` longtext NOT NULL,
  PRIMARY KEY (`id`)
) ENGINE=MyISAM  DEFAULT CHARSET=utf8 AUTO_INCREMENT=1 ;
abc
Profil
Skeleton:
A co takhle volat jen:
mysql_query("SET NAMES UTF8")
Skeleton
Profil *
ani ryba ani rak... zkoušel jsem to jak si psal a nešlo to...


už jsem to celé zkombinoval... na stránkách se mi zobrazuje Window-1250 a zbytek mám stejný, funguje mi to tak...
abc
Profil
Skeleton:
Verze PHP, MySQL?
Kódování webu? Můžeš doplnit o živou ukázku
peta
Profil
"mám kódování UTF-8"
Tak musis mit uplne vsechno v UTF. sql SET NAMES, html META, php header(), data v databazi.
"na stránkách se mi zobrazuje Window-1250" To, co popisujes mi spis prijde, ze mas data v databazi chybne a ne v utf. Nemuzes to mit spravne pri win1250, pokud mas data spravne v utf a vytahnes to z databaze pres SET NAMES UTF8.
Muzes udelat soubor.txt (z php souboru) a export.sql (pres mysql admina, nejakou tabulku, aspon 5 radku). Ti pak muzeme rici, co mas spatne. Zatim se od zacatku bavime o fikci na kterou nemas jediny dukaz.
Mari
Profil *
Takhle to nepůjde?
$pripojeni = mysql_connect('localhost', 'user', 'password');
mysql_set_charset('utf8',$pripojeni);

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0