Autor Zpráva
nováček
Profil *
Zdravím,

lze nějakým způsobem udělat to, že mám například v databázi weby 10 záznamů, tím mám 10 checkboxu, a teď bych potřeboval tlačítko "odznačit nevyžádaný weby" po kliknutí mi to odznačí weby(standartně jsou všechny označení) zjišťování, který web se odznačí a který ne, by se zjišťovalo z databáze, např tabulka weby sloupec odznacit a hodnoty 0 / 1
panther
Profil
nováček:
lze nějakým způsobem udělat to
ano, lze. A způsob jakto udělat, jsi sám poměrně přesně popsal. Kde je tedy problém?
nováček
Profil *
problem je to nakódovat, aby tlačítko odznačit nevyžádané weby, fungovalo a odznačilo weby bez reloadu stránky
panther
Profil
nováček:
pokud by to bylo po reloadu (po odeslání formuláře), pak jen projdeš pole GET/POST a těm klíčům, které tam budou, nastavíš jedničku. Těm neodeslaným nulu, nezaškrtnuté checkboxy se neodsílají.

Můžeš buď postupně všechny řádky updatovat (ideální, pokud se bude měnit jen jeden řádek v DB), nebo staré smazat a 10 nových vložit (pokud by se jich naráz mohlo měnit více).

To by bylo řešení po odeslání a na serveru tak vypadat bude. Pokud to chceš bez refreshe, pošleš na server ajaxový požadavek a provedeš update v DB. Už asi víš, co hledat, ajax.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0