Autor Zpráva
Grogg
Profil *
Dobrý den,
už asi 3 měsíce mám naistalovaný MySQL a nikdy jsem se nedostal k tomu aby to fungovalo...
Potřeboval bych co nejvíce a nejpodrobněji poradit co mám vůbec dělat.

1) Jak se jmenuje soubor, kterým MySQL spustim?
2) Našel jsem nějaký soubor, kterým se to možná má spouštět, ale chce to nějaké heslo.
Soubor "mysql.exe" asi na vteřinu otevře nějaké okno a hned se zavře - je to vůbec spouštěcí soubor?
3) Jak vůbec poznám, že je databáze aktivní?
4) stáhl jsem si phpMyAdmin, ale není tam žádná instalace: Jak ho mám rozchodit?

Klidně mi to popište co nejpodrobněji a pokud jsem otázky špatně položil, tak na ně nemusíte odpovídat a řekněte mi prosim co mám dělat abych mohl pracovat s databází.

Omlouvám se za tolik otázek, ale jsem z toho vážně zoufalý a už skoro ani nepředpokládám, že to někdy rozchodim... Ale zkusit se to musí :)
Anonymní
Profil *
MySQL vyžaduje spuštěný server a PHP

spustit to jde pomocí utility: \apache\mysql\bin\winmysqladmin.exe - u hodin se objeví ikona s nabídkou (není už MySQL spuštěná jako služba? ... toto záleží na systému a instalaci)

v balíku phpMyAdmin je složka, tu rozumně přejmenuj a nakopíruj do adresáře, kde jsou www stránky - tzv. DocumentRoot. Pak tu složku zavolej v prohlížeči, např.
http://localhost/phpmyadmin/
a ono to řekne co dál
Rob
Profil
Grogg
vzásadě se to zpouští přes dos. Takže start > spustit> tam napiš cmd a odentruj

vyhodí ti to to černé okno, kde budeš mít C:\Documents and Settings\nazevuctu>
tak tam napis cd\cestakinstalovanemumysql\mysql\bin.
a objeví se ti C:\cestakinstalovanemumysql\mysql\bin> tam napiš: mysql -u uzivatelske jmeno -p |odentruj
a skočí ti Enter password:tam napiš heslo a zase enter
pokud ti to nepřijme heslo, tak zadej jenom mysql -u uzivatelskejmeno a mělo by tě to tam pustit.

Protože tohle byl pro mě ze začátku nepřekonatelný problém, tak vím, jak je neocenitelná dobrá rada, takže v rámci efektivity moje ICQ: 271638187
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0