Autor Zpráva
suvel
Profil
echo $_SERVER['HTTP_REFERER'];
Tak tenhle skript (uložený na serveru v mém webhosingu - ne na lokalu) mi ve všech prohlížečích kromě IE (mám verzi IE8) vypíše relevantní výsledek. V IE nevypíše nic a to mi rozum zůstává stát - vždyť na serveru se spustí skript a vygeneruje html, které by se v snad mělo zobrazit všude stejně...?
Norman
Profil
Toto je obecně známý problém ie (viz třeba overflow) prohlížeč modifikuje hlavičky takže, bohužel ještě v microsoftu defenestrace neproběhla, musíš na to jinak.

Nejlepší řešení je asi uložit si do nějaké globální proměné aktuální stránku a pak s ní $_server['http_referer'] přepsat, viz třeba takhle..
suvel
Profil
Norman:
OK, dík, vyzkouším. Bože, to je ptákovina - IE mě nepřestane pronásledovat, vždycky mě něčím překvapí... :-(
Chamurappi
Profil
Reaguji na suvela:
na serveru se spustí skript a vygeneruje html, které by se v snad mělo zobrazit všude stejně...?
A ve vygenerovaném HTML kódu snad ten referer napsaný je?
Mimochodem, to, že různé prohlížeče můžou stejnou stránku zobrazovat různě, je snad známý fakt…

Z dodaných informací dle mého názoru nejde určit příčina.


Reaguji na Normana:
Toto je obecně známý problém ie
Konkrétně s čím? Referery běžně posílá, pokud tomu odkazující stránka aktivně nebrání.

prohlížeč modifikuje hlavičky
Modifikuje oproti čemu? Prohlížeč přeci ty hlavičky přímo sám sestavuje. Modifikovat je může proxy server, firewall atd.

Nejlepší řešení
Tím nezjistíš referera odjinud.
suvel
Profil
Chamurappi:
„Nejlepší řešení“
Tím nezjistíš referera odjinud.
Nerozumím. Jak odjinud? Z jiné IP adresy? Vyzkoušel jsem a nechal vyzkoušet Normanovo řešení z různých počítačů a vždycky mi to vrátilo stejný (správný) výsledek. A to je to co potřebuju. Nebo je zakopaný vlčák ještě někde jinde?
juriad
Profil
suvel:
Simulujme situaci
1/ otevři si nějakou stránku webu v jednom tabu
2/ otevři si jinou stránku webu v dalším tabu
3/ proklikni nějaký odkaz na první stránce / refreshni první stránku

Jaký bude referer v kroku 3/:
a) modrý
b) kombajn
c) druhá stránka

Správně je odpověď c)



Další problémy nastávají v případě, že SESSION neexistuje a teprve se vytváří.
Jaký bude referer v případě prvního přístupu na stránku?
a) žlutý
b) bagr
c) žádný nebude

Správně je odpověď c)
Chamurappi
Profil
Reaguji na suvela:
Jak odjinud?
Z jiného serveru. Jestli dobře chápu ten Igorův skript, tak nezjistíš referera, ale poslední navštívenou adresu na tvém serveru.

Nebo je zakopaný vlčák ještě někde jinde?
Neznáme příčinu tvého počátečního problému, soustředil bych se spíš na ní než na hledání jiného postupu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0