Autor Zpráva
novacek90
Profil
Ahoj,
chtěl bych se zeptat jestli je možné a jak vytvořit odkaz s proměnou, díky které se mi ve formuláři zaškrtne vybraný produt?

Příklad:
www stránka na které mám 4 produkty a u každého odkaz "Nechte si vytvořit cenovou nabídku"

odkaz:
  <div id="nabidka">
    <a href="/cenova-nabidka">Nechte si vytvořit cenovou nabídku</a>
  </div>

tento odkaz mě pokaždé přehodí na stránku www.stranka.cz/cenova-nabidka což takhle chci ale na stránce si musí vybrat jaký produkt chtějí ale myslel jsem jestli nelze vytvořit odkaz podle kterého by se mu zaškrtl produkt už sám

část formuláře:
      <h2>Vámi vybraný produkt</h2> 
        <input type="radio" name="produkt" value="auto" > Auto
        <input type="radio" name="produkt" value="dum" > Dům
        <input type="radio" name="produkt" value="vzducholod" > Vzducholoď
        <input type="radio" name="produkt" value="letadlo" > Letadlo

Zatím jsem používal pro každý produkt jinou stránku, ale kdyby se zákazník rozmyslel tak musí celý formulář předělat k danému produktu což je neergonomické a nelákavé pro zákazníka.

Tudíž prosím o radu, nebo o nějaký odkaz na kterém je ukázka postupu. Hledám už pár dní a myslím že ani tady na foru sem nic nenašel.

Díky za rady ;)

P.S.: Používám JS kontrolu formuláře
Tori
Profil
A ten formulář je pro všechny kategorie/produkty stejný?
novacek90
Profil
Ano formulář je pořád stejný.
Alphard
Profil
Umíte pracovat s GET proměnnými? Stačí si do url odkazu jako parametr přidat value toho inputu a pak porovnat isset($_GET['value']) && $_GET['value'] == 'auto'.
novacek90
Profil
Ale když to porovnám tak se nic nestane už jsem něco podobného zkoušel. A nedá se nějak udělat, že když budu mít

      <h2>Vámi vybraný produkt</h2> 
        <input type="radio" name="produkt" value="auto" > Auto
        <input type="radio" name="produkt" value="dum" > Dům
        <input type="radio" name="produkt" value="vzducholod" > Vzducholoď
        <input type="radio" name="produkt" value="letadlo" > Letadlo

aby mi to po odeslání odkazu

  <div id="nabidka">
    <a href="/cenova-nabidka?parametr=přidej checked="checked">Nechte si vytvořit cenovou nabídku</a>
  </div>

přidalo hodnotu checked jen u toho input , u kterého je ten odkaz?? nebo je to jen moje idealistická představa?


jinak s GET proměnými jsem zatím nepracoval
Alphard
Profil
- Asi jste to zkoušel špatně, ukažte kód.
- Nedá.
- GET je normální pole, ve kterém najdete parametry uvedené v url, viz http://php.net/manual/en/reserved.variables.get.php nebo raději http://www.w3schools.com/php/php_get.asp.
novacek90
Profil
ahoj,
sem teď byl chvíli mimo republiku tak teď jsem se na to zase podíval a nemohl by být problém v tom, že používám šablonovací systém SMARTY?
Protože mě taky napadlo že to může být tím, protože já nevytahuju proměnnou jako echo $_GET["promenna"] ale jako {$smarty.get.promenna}

nemůže být problém v tom??

kód myslíš jaký???

ještě jednou díky

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0