Autor Zpráva
muhch
Profil
Dobrý den, mám takový problém a chtěl bych vás poprosit o radu. Jsem takový kutílek. Zkouším si udělat jen na zkoušku uploader. Potřeboval bych poradit jak udělat : kliknu na jednustránku třeba přiidat obrázky a tam bude uploader který když si vyberu obrázek a odeslu ho tak ho vloží do určité složky a zmenší na určitou velikost 2.) a zárověn při uploadu aby se nejak vlozil obrázek do nejakeho napriklad scriptu na prohlížení obrázku který je na další stránce moje foto třeba. a mohl jsem si rovnou pridavat a prohlizet obrázky, tak ze takova mala fotogalerie. Děkuji moc, předem :) moc by jste mi pomohli Dík
shaggy
Profil
muhch:
A otázka znie ako?
muhch
Profil
shaggy:
Ano, vůbec nevím jak to napsat nevím jak spíš udělat ten uploader se zmenšením obrázku a jak to propojit s tím nejákým prohlížečem obrázků
ALLSSA
Profil
muhch:
Doporučoval bych to neřešit přes databáze. Nejlepší by bylo vkládání obrázků přímo do adresáře s webem. Vyhledej si funkci move_upload_file nebo tak nějak. Změnu velikosti provedeš tak, že vytvoříš nový obrázek a do něj zkopíruješ původní, pokud to vyhodí chybu, tak oba smaž, jinak nech ten upravený ve své složce a smaž jen ten původní. Načtení se pak provede snadno z adresáře.

Oproti databázi je tohle mnohem rychlejší a bezchybnější.
Rellik
Profil
Jestli chceš můžeš se podívat ke mě, jak by sis nějaký ten základ mohl udělat: http://firstpage.rellik.eu/?page=galerry (snad to admin zase nesmaže... :( )
muhch
Profil
Rellik:
Děkuji, a ty miniatury se ti generují samy nebo jak ?
Rellik
Profil
muhch:
Děkuji, a ty miniatury se ti generují samy nebo jak ?
Jo ty miniatury se vytvoří při prvním přístupu na stránku a uloží do patřičné složky. Pak to zobrazuje ty miniatury. Pokud přidáš další obrázky, tak se z nich zase vytvoří miniatury.... atd... Můžeš ten script na zmenšení použít i při uploadu, ale tam už ho musíš trochu upravit...
Ještě můžeš vyzkoušet "Automatickou galerii z downloadu Ta je celá a stačí opravdu přidat jen složky s obrázky a galerie je hotová... ;)
muhch
Profil
Rellik:
Děkuji všem. Zkusím to nějak udělat :))

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0