Autor Zpráva
Petr Ambrož
Profil *
Zdravím,

jak nejlépe předávat proměnné v tomto případě? Jde mi o toto:

mám soubor test.php a v něm:

$description = "osobní webové stránky..."
$keywords= "osobní web, portofolio, profil"

a teď soubor index.php

<meta name="keywords" content="<?php echo"$keywords";?>">
  <meta name="description" content="<?php echo"$description";?>">

soubor test.php spouštím přes: www.mujweb.cz/index.php?page=test

jak toho docílit, aby fungovalo? Meta tagy jsou nad souborem, který spouští stránku(stránky) jako test.php atd...
Taps
Petr Ambrož:
mohlo by ti pomoci Nejčastější potíže s PHP (FAQ) předání title z includovaného souboru
Petr Ambrož
Profil *
Taps:
Takže pokuď dobře chápu, musím používat: ob_start();, ob_get_contents();, ob_end_clean(); ?

Jiným způsobem nelze?
jenikkozak
Petr Ambrož:
Jiným způsobem nelze?
Lze. Můžeš si soubor test.php načíst ještě před tím, než vypisuješ HTML hlavičku.
Petr Ambrož
Profil *
jenikkozak:
To vím, ale nepřijde mi moc logické mít celou šablonu nad HTML hlavičkama.
user243
těm dvěma proměným bych nedával jméno šablona; jak chceš vypsat proměnou, když ji definuješ až o pár řádků níž - tohle přijde nelogické zase mně;
Petr Ambrož
Profil *
Tak jinak, jak to máte řešený vy například pro články? (ti co používate jiné description a keywords než jedno a to samé)
Tori
Petr Ambrož:
V souboru test.php je teda kromě klíčových slov a popisu pro tag <meta> i celý obsah stránky? Jestli ano, tak v test.php prostě nic nevypisujte, ale uložte do proměnných, a ty se pak použijí v hlavní šabloně stránky (index.php). (To je vedle ob_start/ob_get_contents další možnost.)
Petr Ambrož
Profil *
Tori:
Bohužel, v souboru test.php je pouze nějaký text apod, v souboru index.php je šablona webu a ve prostřed se mi právě vypisují různé stránky např test.php

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0