Autor Zpráva
SeparateSK
Profil
Dobrý deň, ako sa dá vytvoriť funkcia, ktorá by bola podobná "if-u" alebo "for" atď, myslím: menofunkcie(parametre){to čo sa má diať} ?
Dá sa to vôbec?
Viem, že sa to isté sa dá dosiahnuť cez callback (funckia(parametre,callback funkcia)), ale to teraz nechcem.
nevimco2
Profil
Pokud máte na mysli funkce, tak ano.
Doporučuji http://www.tvorba-webu.cz/php/funkce.php.
SeparateSK
Profil
Normálne funkcie viem tvoriť :D
Myslel som, že ako vytvoriť niečo ako toto:
function Kresli($pozicia)[záhadný spôsob, ktorý obsahuje callback]{
     $x=($pozicia>>8)&0xFF;
     $y=$pozicia&0xFF;
     [nejaký spôsob zavolania callbacku, kt. je v bloku za funkciou keď je volaná]
}
//tu je kód...
Kresli((15<<8)|20){ //toto je blok
      //tu je kód callback-u, ktorý sa má vykonať
}
Someone
Profil
function Kresli($pozicia,$callback) {
    $callback[$pozicia];
}

Kresli(10,function($p){
    echo "Pozice je".$p; // pokud to bude fungovat tak jak doufám, tak vypíše 10
});

V PHP jsem to nikdy nezkoušel, ale v JS bych to udělal asi takhle.
SeparateSK
Profil
Viem aj toto je možnosť, ale všetko to je v (...) ,ale ja by som potreboval dostať ten blok práve za (...) a hlavne aby prešiel ako parameter.
Raz som videl podobné v C++ (BOOST_FOREACH), ale nemám potuchy ako to fungovalo.
Mike8748
Profil
SeparateSK:
obávám se že tohle selže už na prvním nedostatku php oproti C/C++ a to makrech. tak hezkou konstrukci jako v C/C++ neuděláš.

pro zajímavost... jaký je důvod potřeby tohoto?
ja by som potreboval dostať ten blok práve za (...) a hlavne aby prešiel ako parameter.
SeparateSK
Profil
Potrebujem to najmä kvôli tomu, aby bol ten kód prehľadnejší, i keď nehovorím, že function meno(parametre,function(){}); - riešenie Someone-ho je zlé, ale nie je to až také prehľadné.
ShiraNai7
Profil
SeparateSK:
Nejde.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0