Autor Zpráva
UrbiCZ
Profil
Čau. Mám několik hodnot ve formuláři a ty získám v dalším souboru pomocí $_POST["jmeno"]. V dalším souboru vybírám data z databáze, která bych chtěl odeslat pomocí $_POST[] taktéž. Lze toho nějak dosáhnout? Díky za odpověď.
jenikkozak
Profil
UrbiCZ:
Moc jsem nepochopil, o co jde. Chceš na server posílat něco, co už tam je? To moc nedává smysl. S polem $_POST se dá pracovat skoro jako s jakýmkoliv jiným polem. A do formuláře se dají položky přidat skrytým inputem.
UrbiCZ
Profil
No věc se má následovně.....mám SQL příkaz, který vybírá nějaká čísla a já tato čísla potřebuji dostat do formuláře, který je pod tímto SQL příkazem.

$promenna = null;

Takže mám např. SQL:
$dotaz = SELECT cisla FROM tabulka WHERE cislo = 3; // vybere 2 záznamy
while($radek = mysql_fetch_array($dotaz)){
$promenna = $radek["cisla"];
}

No a následně mám již zmiňovaný formulář.
<form action.......>
<input type='hidden' value='hodnota' name='$promenna'>
</form>

Jak tedy pošlu pomocí vstupního skrytého pole více jak jeden záznam? Vždy se pošle jen ten poslední, ne?.....
jenikkozak
Profil
UrbiCZ:
Vždy se pošle jen ten poslední, ne?.....
Pošlou se všechny prvky formuláře, jen se ty se stejným názvem na serveru přepíšou při sestavování pole $_POST.
Řešení jsou jednoduchá:
- pojmenovat skrytá pole různým názvem,
- pojmenovat skrytá pole se znaky [] na konci (v PHP tak vznikne pole),
- ty hodnoty, které lze v databázi dohledat až po odeslání formuláře na základě přijatých hodnot, vyhledat až pak.

Co se týká výstupu z cyklu, můžeš rovnou uvnitř cyklu sestavovat HTML:
$promenna .= "<input type='hidden' value='hodnota' name='".$radek["cisla"]."'>";
Pak formulář by byl <form action...>$promenna</form>
UrbiCZ
Profil
jo, tak vyřešil jsem to tím polem, díky moc

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0