Autor Zpráva
Nechapavy
Profil *
Prosim vás snažim se rozchodit posíláná mailů na PHP ... nechápu prostě jak. Snažim se to udělat tak aby to se připojilo na gmail a ocud to poslalo mail na smtp, ale vůbec nevim jak. Nevim co mám nastavit v php.ini přečet jsem už X návodů a nechápu to stejně. Do těch scriptů co jsem si stáhnul nevim kam napsat heslo třeba... mohl by mi někdo vysvětlit jak to mám udělat děkuji.
Davex
Pro odesílání e-mailů přes Gmail SMTP doporučuji použít PHPMailer, protože je tam potřeba použít autentizaci, která v php.ini nastavit nejde.
Nechapavy
Profil *
Davex, Davex:
Jo ten jsem si už taky stáhnul... ale s tim googlem se to spojí jak? to mi neni jasný

Davex

autentizaci ?? kde... já fakt nevim. A fakt se snažim

Já mám teda tohle třeba... tam jsem nastavil mail co mám na googlu a heslo co mám k němu... ten PHPMailer jsem umístil do stejné složky...

<?php

require 'class.phpmailer.php';
$mail = new PHPMailer();
$mail->PluginDir = './PHPMailer_5.2.0'; // relative path to the folder where PHPMailer's files are located
$mail->IsSMTP();
$mail->Port = 465;
$mail->Host = 'smtp.gmail.com'; // "ssl://smtp.gmail.com" didn't worked
$mail->IsHTML(true); // if you are going to send HTML formatted emails
$mail->Mailer = 'smtp';
$mail->SMTPSecure = 'ssl';

$mail->SMTPAuth = true;
$mail->Username = "mail@gmail.com";
$mail->Password = "heslo";

$mail->SingleTo = true; // if you want to send mail to the users individually so that no recipients can see that who has got the same email.

$mail->From = "testovaci@centrum.cz";
$mail->FromName = "Your Name";

$mail->addAddress("user.1@yahoo.com","User 1");
$mail->addAddress("user.2@gmail.com","User 2");

$mail->addCC("user.3@ymail.com","User 3");
$mail->addBCC("user.4@in.com","User 4");

$mail->Subject = "Testing PHP Mailer with localhost";
$mail->Body = "Hi,<br /><br />This system is working perfectly.";

if(!$mail->Send())
    echo "Message was not sent <br />PHP Mailer Error: " . $mail->ErrorInfo;
else
    echo "Message has been sent";
?>

a když chci něco odeslat píše mi to tohle

Warning: PHPMailer::require_once(./PHPMailer_5.2.0class.smtp.php) [phpmailer.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in C:\dev\www\class.phpmailer.php on line 960

Fatal error: PHPMailer::require_once() [function.require]: Failed opening required './PHPMailer_5.2.0class.smtp.php' (include_path='.;C:\php5\pear') in C:\dev\www\class.phpmailer.php on line 960

aha... tak už jsem pohopil že ten PHPMailer patří do složky s php.... ale nevim kde se má zadat tohle : include_path='.;C:\php5\pear' protože v tom class.phpmailer.php to nikde neni a já php nemám v té uvedené složce
Davex
Soubor class.smtp.php je součástí distribučního balíčku PHPMaileru a většinou ho stačí mít ve stejném adresáři jako soubor class.phpmailer.php. Pokud už definuješ cestu k pluginům, tak by měla končit lomítkem (jak je vidět z chyby Failed opening required './PHPMailer_5.2.0class.smtp.php').

$mail->PluginDir = './PHPMailer_5.2.0/';
Nechapavy
Profil *
No to mám... teď už to mám v obou složkách... a i s lomítkem nebo nbez něj je to ta stejně chyba. Kam mám zadat tu cestu? sem??

$mail->PluginDir = './PHPMailer_5.2.0/'; jako tady?? ale vždyť je to nad tou strukturou

Jo tak tohle jsem rozchodil... napíše to echo "Message has been sent"; ... ale na mail nic neřijde (v tom zrojáku mám svůj a ten sjem tady neuvedl)

Wooooooow. rozchodil jsem to ... ale nechápu ten kood co jsem tady dal.. funguje to jenom když ten mail na kterej se to má poslat napíšu do tohodle řádku. $mail->addCC("user.3@ymail.com","User 3");

mohl bych mi někdo říct proč?
Davex
Adresa příjemce se přidává na řádcích $mail->AddAddress(). Pokud je s tím nějaký problém, tak zkus zakomentovat řádek $mail->SingleTo = true;, jestli to třeba nepomůže.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: