Autor Zpráva
Luko
Profil *
Zdravím,
snažím sa rozchodiť odosielanie e-mailov v PHP, no narazil som na problém s hlavičkou e-mailu. Problém s pravdepodobne spôsobuje tento riadok
$header .= "From: \"No reply\" <noreply@example.com>\r\n";
Pokiaľ ho nezadám, tak sa správa odošle, no akonáhle ho zadám, správa sa neodošle. Nezobrazí sa žiadny error ani upozornenie, proste ju len nenájdem medzi prijatými správami v doručenej pošte a ani v spame. Celá hlavička vyzerá takto:
<?php
  $header = "MIME-Version: 1.0\r\n";
  $header .= "Content-Type: text/html; charset=utf-8\r\n";
  $header .= "From: \"No reply\" <noreply@example.com>\r\n";
  $header .= "X-Mailer: PHP/".phpversion ()."\r\n";
?>
Neviete v čom by mohol byť problém?
Davex
Profil
Někdy může problém způsobovat to, že neexistuje doména „example.com“ nebo nemá platné DNS záznamy (nebo má nastavený SPF záznam, kde není webserver uveden jako povolený odesílač).
Luko
Profil *
Davex:
Někdy může problém způsobovat to, že neexistuje doména ‚example.com‘ nebo nemá platné DNS záznamy (nebo má nastavený SPF záznam, kde není webserver uveden jako povolený odesílač).
Tú adresu som uviedol len ako príklad, v praxi používam platnú/existujúcu adresu. Dokonca som skúšal niekoľko rôznych adries od Gmail, Centrum, Azet, no výsledok bol vždy rovnaký. Nič sa neodoslalo.


Aha, mal si pravdu. Chyba bola v zadanej adrese. Prvý krát som ťa zle pochopil, no teraz to už funguje. Ďakujem za pomoc.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0