Autor Zpráva
phpzaciatocnik
Ahoj mám taky problemzačal som programovať najprv html potom css to už celkom viem. Rozhodol som sa že začnem php tak som našich poprosil aby mi kupili nieake tie knižky zhliadul som videa cital clanky...stiahol som si pspad dal som novy "php"
<?php

echo "toto je text";

?>

v tutoriali mu to v prehlidaci zobrazilo len "toto je text"

no mne to zobrazilo
<?php

echo "toto je text";

?> prečo ?
Rellik
Máš nainstalovaný server s PHP? Máš soubor pojmenovaný s příponou .php? Díváš se na soubor přes http://localhost/ ? Podal jsi málo informací, ale moje otázky by tě měly navést na vyřešení... ;)
phpzaciatocnik
mam nainstalovany xampp jj index.php nie ale cez file:///C:/xampp/htdocs/testpage/index.php

ale ak dam treba localhost tak mi to este ide ale ak dam napriklad localhost/xampp/htdocs/index.php tak mi napiše "Objekt nenalezen!

Požadované URL nebylo na tomto serveru nalezeno. Pokud jste zadal(a) URL ručně, zkontrolujte, prosím, zda jste zadal(a) URL správně, a zkuste to znovu.

Pokud si myslíte, že toto je chyba serveru, kontaktujte, prosím, webmastera.

Error 404

localhost
Apache/2.4.3 (Win32) OpenSSL/1.0.1c PHP/5.4.7"
Rellik
Pokud se soubor jmenuje index.php a máš ho v adresáři htdocs a po navštívení adresy localhostu se zobrazí co má, tak to funguje správně...
phpzaciatocnik
ale nezobrazi sa to :/ a neviem prečo uz som zufaly s toho...

jo uz mi to ide :)
CrazyC0de
Netuším co to může být za problém, zkus nainstalovat EasyPHP, snad ti to bude fungovat... .-)
Sir Tom
phpzaciatocnik:
Také ahoj,

když máš soubor C:/xampp/htdocs/testpage/index.php tak si ho zobrazíš v prohlížečí na adrese localhost/testpage/index.php (nesmíš zapomenout spustit xampp).

Jednoduchá pomůcka: místo C:/xampp/htdocs se v prohlížeči píše localhost.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: