Autor Zpráva
Slavo
Profil
Zdravim s php som este celkom zaciatocnik a vrta mi hlavou asi taka otazka ze kedy je potrebne ukoncit mysql. Pre lepsie chapanie mam web... po html stranke je validita na 100% a tak by som chcel aby tomu bolo aj na strane php. Nuz na hlavnej stranke mam vypis z db pre aktuality... a dole na webe mam rychlu spravu... A vrta mi v hlave ze kde ukoncit db resp. aky je spravny postu? 1.) alebo 2.)

1.
(aktuality)
spojenie s mysql..
query a podobne veci pre zobrazenie zaznamov v db..
odpojenie od mysql

potom nejake html znacky..

(rychla sprava)
spojenie s mysql..
query a podobne veci..
odpojenie od mysql

2.
(aktuality)
spojenie s mysql..
query a podobne veci..
neuzatvarat spojenie s mysql

potom nejake html znacky..

(rychla sprava)
nevytvarat sojenie s mysql
query a podobne veci na vlozenie zaznamu do db..
odpojenie od mysql

Vlastne 2sposob je ze necham spojenie a az na konci sa odpoji. Tak by ma zaujimalo aky sposob je validnejsie... ale mam pocit ze asi sposob 1 ...
Tori
Profil
Připojení k DB se uzavře automaticky při skončení skriptu. Ukončovat spojení explicitně je potřeba jen pokud používáte persistentní spojení (např. mysql_pconnect).
midlan
Profil
Neřešil bych to a ani bych spojení neuzavíral protože se uzavře samo na konci skriptu. Připojování a odpojování by ti běh skriptů akorát zpomalilo.
Joker
Profil
Slavo:
po html stranke je validita na 100% a tak by som chcel aby tomu bolo aj na strane php
Raději použijte opačný přístup, chyby v PHP mohou mít mnohem horší vliv než nevalidní HTML kód.

Jinak postup po každém dotazu ukončit připojení a při dalším použití databáze ve skriptu se zase připojit se mi zdá dost nevýhodný.
V závislosti na tom jaké rozšíření pro připojení používáte existují funkce/metody na uzavření spojení, ale většinou nejsou potřeba, viz [#2] Tori
Slavo
Profil
Dakujem Vám pekne :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0