Autor Zpráva
maycza
Zdravím,

stáhnul jsem si mpdf, rozbalil a nahrál na server. Protože jsem s tím nikdy nepracoval, zkusil jsem si spustit ukázkové příklady, ale vždycky mi to vypíše tuto chybu:

mPDF Error - cannot find TTF TrueType font file - ...../mpdf/ttfonts/DejaVuSerifCondensed.ttf

Setkal se s tím už někdo z Vás? Nevíte co s tím? Po nějakém tom googlování jsem našel, že je nutné změnit MPDF_PATH v souboru mpdf.php, ale nejsem si jistý co do ní zadat. Když tam zadám cestu "/data/web/virtuals/.../www/mpdf/" hodí to stejnou chybu...

Můžete mi prosím poradit? Předem díky
DJ Miky
A zkontroloval jsi, zda tam soubor DejaVuSerifCondensed.ttf opravdu je?
maycza
jj, je tam, to bylo první co sem kontroloval..

Vyřešeno!

Jediné co jsem provedl bylo, že jsem přejmenoval názvy fontů ve složce mpdf/ttfonts podle chyby prohlížeče:

"mPDF Error - cannot find TTF TrueType font file - ...../mpdf/ttfonts/DejaVuSerifCondensed.ttf"

ve složce je tento font pojmenován malými písmeny. Takže jsem přejmenoval z "dejavuserifcondensed.ttf" na "DejaVuSerifCondensed.ttf" a už to běží. Zajímavé..
DJ Miky
maycza:
Zajímavé..

Unixové (file)systémy rozlišují velikost písmen, takže test.txt, Test.txt a test.TXT jsou tři různé soubory.
maycza
chápu, chápu, ale divím se, že sem nenašel nikoho se stejným problémem
Davex
maycza:
Asi jsi hledal málo obecně. Našel bys to u obrázků Proč nefungují obrázky » Velká a malá písmena.
maycza
Davex:
Díky za odkaz, zase jsem o něco chytřejší :D aspoň vím, na co si dávat v budoucnu pozor ;)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: