Autor Zpráva
Holopop
Profil *
Zdravím,
mám kód, ve kterém se vyskytuje array(). Dosazuji tam několik hodnot ve formátu "název"=>"hodnota","název"=>"hodnota", ...
Všechny ty názvy a hodnoty mám uložené v proměnné (přímo v tom formátu, v podstatě je to zkopírovaný text z toho array(). Když to tam ale dám přes proměnnou (tím myslím array($pole) ), tak to nefunguje. I když proměnná obsahuje přesně to s čím to funguje? PHP se teprve učím, takže děkuji za odpověď.
Str4wberry
Profil
Chápu správně, že se snažíte o něco jako:
$pole = "název"=>"hodnota","název"=>"hodnota";
$pole2 = array($pole);
echo $pole2["název"];
Micruss
Profil
No haleť, takhle ti asi těžko někdo dokáže poradit chtělo by to aspoň kousek kódu jak ti ten skript funguje ;-)
Holopop
Profil *
Str4wberry:
Spíš se snažím o něco jako
$pole = "název"=>"hodnota","název"=>"hodnota";
curl_setopt($ch, CURLOPT_POSTFIELDS, array($pole));

Micruss:
Omlouvám se, pořád mám za to, že jste tu věštci :). Snad tohle postačí, zbytek jsou jiné nastavení pro cURL, ty bych řekl nejsou potřeba.
abc
Profil
A proč né takto?
$pole = array(
  "název"=>"hodnota",
  "název"=>"hodnota",
  );
curl_setopt($ch, CURLOPT_POSTFIELDS, $pole);
Holopop
Profil *
Jde o to, že to $pole dostávám. To nijak měnit nemůžu, musím ho jen použít.
abc
Profil
V jakém formátu ho dostáváš? V tomto formátu určitě ne $pole = "název"=>"hodnota","název"=>"hodnota";
Holopop
Profil *
Dostávám ho ve formátu
"název"=>"hodnota","název"=>"hodnota"
a sám si ho z globální proměnné (snad jsem použil správný název) ukládám do proměnné $pole
abc
Profil
Ano, ale přece je nedostaneš najednou takhle. Takhle to prostě nikde být uložené nemůže, jenom v poli.
Jak je získáš z globální proměnne? Máš na mysli z POST nebo GET?
Tori
Profil
Pokud to přeci jen odněkud čtete v tomto formátu (ač se mi to taky zdá divné), šlo by nějak takhle:
$a = '"název"=>"hodnota","název2"=>"hodnota2"';
$a = preg_replace('~(?<=^|,)\\s*?(["\']?)([^"\'].*)\\1\\s*=>\\s*(.*)(?=$|,)~U', "\n\$2 = \$3", $a);
$pole = parse_ini_string($a);

Jestli to máte jako nějaké nastavení cURL, které si ukládáte do souboru, použila bych spíš nějaký standardní formát:
# .ini soubor, parsuje se funkcí parse_ini_string nebo parse_ini_file
název  = "hodnota"
název2 = "hodnota2"

# neon, parser viz http://ne-on.org
název : hodnota
název2 : hodnota2

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0