Autor Zpráva
Ajtak
Profil
Zdravím. Mám takovou podmínku
if ($i % $j == 0) {
A chtěl bych vysvětlit, co dělá to procento.
Moderátor Joker:
Titulek „Podmínka IF - Vysvětlení“ nevystihuje podstatu dotazu (dotaz není na IF, ale na procento). Příště zkus prosím vymyslet lepší.
Rellik
Profil
To není prcento (i když je), ale modulo Tady máš vysvětlení co to dělá, kde a proč se to používá http://cs.wikipedia.org/wiki/Zbytek_po_d%C4%9Blen%C3%AD
případně https://www.google.cz/search?q=modulo&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mageia:en-US:official&client=firefox-a#hl=cs&gs_rn=1&gs_ri=serp&tok=wxC1-REPrmsnniBnzO97fA&pq=modulo&cp=2&gs_id=1ei&xhr=t&q=php+modulo&pf=p&client=firefox-a&hs=bYW&tbo=d&rls=org.mageia:en-US%3Aofficial&sclient=psy-ab&oq=phmodulo&gs_l=&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_cp.r_qf.&bvm=bv.1357700187,d.Yms&fp=887a02e44e3c882d&biw=1885&bih=901 ;)

Dá se to použít třeba u tvoření fotogalerií, kdy ti cyklus vypisuje fotky ze složky a když do toho cyklu přidáš tuto podmínku a nastavíš si správné údaje, tak ti to třeba po každé 4 fotce odřádkuje.
SeparateSK
Profil
Modulo je operátor, ktorý vráti zvyšok po delení :)
$c=20; //delenec
$d=3; //delitel
$z=$c%$d;//zvysok po deleni 20%3
$v=floor($c/$d); //vysledok delenia (floor som pouzil ,aby som odstranil desatinne miesta z cisla) 20/3
echo $v*$d+$z; //vysledok po deleni * 3 + zvysok by mal dat 20, resp 6*3+2

A ta podmienka $i%$j==0 má zistiť, či je číslo $i delitelné $j bezo zvyšku. Ale dá sa to aj if(floor($i/$j)==ceil($i/$j))

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0