Autor Zpráva
Lolok
Profil *
Zdravím,

mám opravdu dlouhý zdrojový kód (vždy jiný) a potřebuji ho automaticky zpracovat. Potřebuji vždy vypsat část mezi určitými částmi kódu, které se v kódu opakují jen jednou a to co zbude dál zpracovat (částí na zpracování je většinou kolem 13). No a to co zbude bych potřeboval rozdělit, vždy je tam kód se strukturou
<tr><td>1</td><td>2</td></tr><tr><td>a</td><td>b</td><td>c</td></tr><tr><td>jedna</td><td>dva</td><td>tři</td></tr>
přičemž vždy první, druhý, třetí, čtvrtý,... údaj v každém <tr> patří k sobě. Čím by jste to řešili? Upřímně bych nejradši použil PHP, ale jak? Napadli mě pouze regulérní výrazy, ale vůbec je neovládám, tak ani nevím kterou funkci hledat a nastudovat.
Lolok
Profil *
Tak jsem nad tím přemýšlel a napadlo mě, že v podstatě stačí regulérní výraz, který najde text mezi určitými částmi. Něco jako nalezení a uložení do proměnné celého kódu mezi ">Ml a </td></tr>. Jak takový výraz sestavit? Hledal jsem ale nic jsem nenašel.

Děkuji
CrazyC0
Profil *
Možná by na to šlo použít substr....
juriad
Profil
pokud text obalíš: "<table>".$text."</table>" a proženeš to nějakým xml parserem: http://php.net/manual/en/simplexml.examples-basic.php
tak se ti s daty bude pracovat asi příjemněji
Lolok
Profil *
CrazyC0:
Myslím, že tohle by použít nešlo. Co jsem tak koukal na php.net, tak je to dobré k dostání znaku/ů podle pořadí. Já bohužel nevím kde se v kódu nachází.

juriad:
To by možná i teoreticky šlo, ale až když oddělím část, kterou potřebuji. Jinak je to normální dlouhý kód v HTML, CSS, JS .. Proto hledám funkci, kterou bych oddělil tu potřebnou část textu. V podstatě to vypadá takhle

/* Kód */
/* Kód, který potřebuji */
/* Kód */

Přičemž na začátku i na konci kódu, který potřebuji jsou tagy, které jinde v textu nejdou.
Keeehi
Profil
preg_match('~<počáteční tag>.*</koncový tag>~s', $vstup, $nalez);
echo $nalez[0];
Lolok
Profil *
Keeehi:
Výborně tohle funguje, děkuji.

Teď snad i půjde použít rada od juriad, protože zbylý kód je v <table>.

Děkuji všem.
Lolok
Profil *
S dovolením bych se Vás rád ještě zeptal. Jak z kódu udělá XML? V odkaze na php.net jsem nic nenašel a co jsem našel, bylo pouze OOP, které neovládám a učit se ho zatím nechci, zároveň však chci kód i pochopit, abych příště dokázal něco podobného sám, což se mi u OOP nepodaří...
Lolok
Profil *
Opravdu nikdo neví? Potřebuji takovýto kód převést na XML (kód ještě hodně pokračuje), problém je, že tam jsou i zbytečné části, z jednoho kódu je sice odstranit mohu, ale kód se dynamicky mění, takže ty zbytečné části odstraňovat nemohu, spíš jsem doufal, že to na XML převést půjde a pak se tyto části budou dát ignorovat.
<table class="radek"><tbody><tr><td rowspan=3 class="nazevprcell2"><div class="nazevprdiv"><a id="ctl00_cphmain_ 4" title="Podrobnosti k A" class="nazevpr" href="javascript:__doPostBack('ctl00$cphmain$ 4','')">A</a></div></td><td rowspan=3 class="detprumer" title="yxc"><div class="detyxcdiv">1,14</div></td><td class="po">1</td><td class="znnovejsi" title="sdtfgh">1</td>

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0