Autor Zpráva
toredor
Profil
Ahoj, chtěl bych načítat data ze souboru (xlsx / txt / csv). Data mám v excelu o rozsahu 9 sloupců a 336 řádků. Vím, že na čtení ze souboru se používají funkce fgets / fgetss / fgetcsv. Chtěl bych poradit který soubor pro načítaní je lepší. A jestli by mohl někdo trochu nastínit i řešení.

Děkuji za odpovědi
Rellik
Profil
Se soubory exelu "nového typu" xlsx sem řešil taky zobrazení na web. Nakonec sem to úspěšně vyřešil viz Zobrazení souboru .xlsx na webu Pak sem ho ještě rozšířil na "stránkování" podle listů (jak je vidět na webu). Stačí prohledat internet a hotových řešení najdeš hodně i pro jiné typy souborů... ;)
toredor
Profil
Děkuji za Vaše řešení. Já vím, že řešení je spousta chtěl jsem radu, který soubor je vhodnější pro takový rozsah tabulky. Potřebuji data z excelu vypsat a následně uložit do databáze. a nevěděl jsem si s tím rady.
Tori
Profil
toredor:
Jestli je výběr formátu na vás, tak by stálo za zvážení i .csv, do MySQL databáze lze importovat.
toredor
Profil
Databázi budu plnit přes Wordpress kde se vybere soubor, který se nahraje do databáze. Je možná to nějak propojit?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0