Autor Zpráva
Pepermint
Profil *
Ahoj. Mám takovej problém. Mám na stránce vnořenej iframe... ten i frame je na tu stánku přímo vázanej... jako že z ní má nějakejé údaje. ty údaje jsem mu předal pomocí $_SERVER['HTTP_REFERER']; přímo z url... no ale v tom i framu mám tlačítko na postování do db. jsou to komentáře... někdo napíše koment a postne ho. jenže pak při návratu zpět na ten úvodní iframe už nefunguje $_SERVER['HTTP_REFERER']; protože to už vypisuje jenom uzl toho i framu. a já tam ta data musim nějak udržovat. Nemůžu je tam udržovat pomocí session protože by se mohlo stát že někdo si otevře víc stránek a každé další otevření vy změnilo session pro všechny ty stránky a ani nemůžeu dělat samostatný sessin pro každou stránku protože nevim jak jí mám identifikovat když ten iframe je nezávislej na tý celý stránce. takže jsem to zkoušel getem, ale to mi nefunguje a nevim proč... udělal jsem normálně :
header ("location: komentiky.php?page=komentiky&strana=".$ID_S ); # to je v tom skriptu po zmáčknutí tlačítka... tenhle zpracuje data
...
echo $_REQUEST['strana']; # na v tom komentiky.php jsem se to snažil odchytit takhle, ale to nefunguje. vypisuje to : 
Notice: Undefined index: strana in C:\dev\www\komentiky.php on line 16

Nechápu proč fungovat by to snad mělo... nefunguje ani $_GET['strana']

takže jsem to zkoušel postovat, ale to zase nevim jak se to dělá když k tomu nevyužívám žádný tlačítko... zkoušel jsem použít...

echo '<form name="post" action="komentiky.php?page=komentiky" method="post" id="post">';
echo '<input type="hidden" name="strana" id="strana" value="'.$strana.'">';

a na druhý straně to normálně cyhtit $_POST['strana'] ... taky nic.

Mohl by mi prosím někdo pomoc? Děkuji.
Jan Tvrdík
Pepermint:
1) Celý koncept toho, jak používáš referer je špatný a nespolehlivý.
2) V hlavičce Location nemají co dělat HTML entity.
3) Nikdy nepoužívej $_REQUEST, vždy preferuj $_GET nebo $_POST

Pak mě to přestalo bavit číst.
Pepermint
Profil *
tos mi pomohl teda .. tom hele nemusel nic psát
Davex
Pepermint:
tos mi pomohl teda .. tom hele nemusel nic psát
S čím bys ještě potřeboval pomoci? Domnívám se, že Jan Tvrdík přesně trefil příčinu nefunkčnosti.
Pepermint
Profil *
neumim to jinak. funguje to ... chtěl jsem vědět jak poslat data z jednoho framu na druhej.
Davex
Pepermint:
funguje to ..
Jsem zmaten. Takže jsi to už vyřešil?

nefunguje ani $_GET['strana']
A funguje $_GET['amp;strana']?
Pepermint
Profil *
JOoo :) $_GET['amp;strana'] už funguje.. děkuji ti :)
Jan Tvrdík
Pepermint:
Jen doufám, že ti dojde, že správně (sice ne úplně, ale dostatečně) je to
header ("Location: komentiky.php?page=komentiky&strana=" . $ID_S );
a pak bude $_GET['strana'] normálně fungovat.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: