Autor Zpráva
tpilar
Profil
To co jsem stáhl na C: žádný adresář jak psáno na tomto webu nezaložilo.
Alphard
Profil
Stačí zkusit hledat, má ho třeba download sekce cnetu, ale starou verzi. Aktualizují to ještě vůbec? Doplňuji, na sourceforge.net/projects/phptriad z roku 2009, nebrat.
Nějaký Wamp bude zřejmě lepší, je aktuální a mnohem více rozšířený (tedy i otestovaný).
tpilar
Profil
Hledat zcela zjevně nestačí ! AVG mi oznámilo hrozbu IDP.Hacktool.864F6B4C v souboru C:\apache2triad\ftp\SlimFTPd.exe

Od té chvíle není AVG Internet schopen vyřešit byť jen přidání výše uvedeného do seznamu výjimek.

Asi to celé odinstaluji a vymažu a každou změnu budu řešit přímo na hostingu FTP serveru.
Alphard
Profil
tpilar:
a každou změnu budu řešit přímo na hostingu FTP serveru.
Silně nedoporučuji.

Programátor by měl být schopný řešit tyto problémy, přijdou i jiné... Ale s odinstalací PHPTriad souhlasím, něco tak starého jste vůbec neměl instalovat.
peta
Profil
Proc si instalujes phptriad? To se pouzivalo pred 10 lety. Bohuzel to zastaralo a ja presel na wamp server. Jestli to mas z nejake knizky, napis redakci, ze ti phptriad nejede, at si knziku opravi.
tpilar
Profil
Děkuji za rady. Po deseti letech, kterými je dán věk obou mych knih, přijdou vhod. Zkusim ten wamp server. Případnou instalaci v jiném operačním systému,Linuxu. Ještě, že člověk neví jaké výzvy jej čekají. Ovšem v tomhle případe by to bylo před 10. lety lepší opačne.
Krakatoa
Profil
tpilar:
Pokud máš 64bit OS tak můžeš vyzkoušet: http://levtrigo.soft.vserver.cz/
tpilar
Profil
Tak jsem nainstaloval WAMP Server, ovšem ten je pořád červený. - Teď to vypadá, že se mu nelíbí Skype na portu 80. Takže nyní mám WAMP oranžový až avětlounce hnědý, barva něco jako Java.

Není k mání nějaký PHP prográmek, který by měl jasně daný výsledek, včetně grafického výstupu např.obrázku abych jasně věděl, že to funguje ? To co je v adresáři www directory se sice zobrazuje ale korektnosti zobrazení se nedá mluvit.
juriad
Profil
vytvoř ve www soubor index.php a do něj vlož <?php phpinfo(); ?>, a pak se podívej na výsledek skriptu.
tpilar
Profil
Zobrazila se prázdná stránka ///C:/wamp/www.index.php a na ní : ,

Je to tak dobře ?
shaggy
Profil
tpilar:
Teď to vypadá, že se mu nelíbí Skype na portu 80
Tak vypni Skype na tom porte, nie je nič jednoduchšie (nájdeš to v nastaveniach). Keby si venoval minútu hľadaniu, zistil by si, že podobný problém riešilo tisíc iných ľudí a našiel by si riešenie.

A malá rada - učíš sa programovať v normálnom jazyku, nerobíš v Karlovi. Preto by si tomu mohol prispôsobiť aj tvoje vyjadrovanie, viď:
To co jsem stáhl na C: žádný adresář jak psáno na tomto webu nezaložilo.“ (úplne nezmyselný popis problému a bez opätovného prečítania nadpisu to nedáva zmysel)
nyní mám WAMP oranžový až avětlounce hnědý, barva něco jako Java.“ (wamp nie je žiadnej farby, je to súbor programov)
a tiež by si mohol prejaviť vlastnú iniciatívu - predovšetkým hľadať odpoveď na tvoj problém predtým, než sa na niečo opýtaš.
juriad
Profil
Napřed vypni port 80 v nastavení skypu a pak restartuj WAMP.
Nikdy nebudeš zobrazovat stránku C:/wamp/..., ale vždy http://localhost/index.php
tpilar
Profil
Wamp jsem odinstaloval a nainstaloval si XAMP, který jsem měl v notebooku zhruba před týdnem. Překvapilo mne, že i soubor Služby je popsán česky včetně veze spuštěného PHP a toho zda je aktivní. Jsem zvědav jestli pro začátek zvládnu alespoň něco správně opsat. Vymýšlení nechám prozatím na později. Pokud totiž pominu Basic, gwBasic, Qbasic tak nejblíže jsem byl opravdovému programování v roce 1991 v Pascalu. Každopádně však všem děkuji. A omlouvám se, opravdu mi někdy dělá problém pochopit i to co vytvoří v jQuery Wysiwygh Web Builder 8 nebo začlenit do takto vytvořených stránek něco jiného. PHP je však pro mne nutnost.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0