Autor Zpráva
Hans225
Profil *
Zdravím,
mám v PHP napsaný webový nástroj na kontrolu účtů jedné hry, prostě kontrola čísel a z toho vyvození nějakého závěru - výsledek.
Problém je, že se vše komplet zpracuje logicky až na konci stránky a momentálně mi to tedy na konci vypíše onen požadovaný výsledek, ale já bych měl rád už výsledek hned na začátku stránky.
Výsledek vypisuje funkce, která to tahá z pole, do kterého se jednotlivé části výsledku zapisují během vykonávání programu.

Je tedy nějaká možnost, jak dostat výsledek nahoru, tedy nějakým způsobem konečnou funkci spustit až budou všechna data zkontrolovaná?

Před díky za rady
Str4wberry
Profil
Pokud jde o to dostat mít výstup poslední funkce v HTML někde na začátku, lze použít ob_startob_get_contents, případě lze si nejprve plnit proměnné daty a až potom je v libovolném pořadí vypsat.
peteo
Profil
Hans225:
Nechajte spočítavanie prebehnúť dvakrát:
prvýkrát bez výpisu (bez echo).
Pri druhom cykle (už s echo) napred vytlačte výsledky a potom nechajte vytlačiť ostatné.
Hans225
Profil *
Díky za odpovědi,

Str4wberry:
nejprve plnit proměnné daty a až potom je v libovolném pořadí vypsat

bude pro mě asi nejlepší.

Jen ze zvědavosti:
ob_start a ob_get_contents jsem z manuálu nepochopil, jak bych to mohl v mém případě využít?

Je možné udělat menší příklad?

Např. (když to hodně zjednoduším)

echo 'výsledek je '.$vysledek;
$a = 5; $b = 3;
$vysledek = $a+$b;
tiso
Profil
Hans225:
ob_start();
echo 'a';
echo 'b';
$output = ob_get_clean();
echo 'c';
echo $output;
//vypise sa: cab
alebo:
$a = 'a';
$b = 'b';
$c = 'c';
echo $c,$a,$b;
//vypise sa: cab
Str4wberry
Profil
Když už budete plnit ty proměnné, dávám k úvaze, zda nepoužít nějakou primitivní šablonu.
Hans225
Profil *
Díky za reakce, tak tu primitivní šablonu už tak nějak nevědomky dělám :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0