Autor Zpráva
stuchlej
Profil
Dobrý den.
Chtěl bcyh se zeptat, zda je moudré hashovat jména souborů. Jestli je moudré hashovat pouze jména bez přípony, či i s příponou a zda je možné změnit jejich jméno během stahování způsobem, který je popsany zde Řešení ukládání souborů
Děkuji
Alphard
Profil
Předně je tady otázka, proč chcete hashovat, tím bych začal. Jestli si zahashujete příponu, bylo by dobré si ji pamatovat nějak jinak.
V odkázaném vlákně se žádná práva neřeší, je tam jen primitivní způsob způsob stahování.
stuchlej
Profil
Dobrý den.
V odkázaném vlákně se skutečně žádná práva neřeší, chtěl bych se zeptat jaká práva?
Důvod proč hashovat soubory: nechce se setkat s případem, že mi někdo pošlo soubor s neznámým znakem a ten se nahraje na server.
Hashovat soubor i s příponou asi nemá smysl.

Můj dotaz nadále trvá: Jak zajistit, aby jméno stahovaného souboru bylo jiné, než jméno souboru uloženého na mém serveru?
Děkuji
Jan Tvrdík
Profil
stuchlej:
nechce se setkat s případem, že mi někdo pošlo soubor s neznámým znakem a ten se nahraje na server
To se obvykle řeší tak, že z názvu souboru odstraníš diakritiku a jiné nestandardní znaky.

Jak zajistit, aby jméno stahovaného souboru bylo jiné, než jméno souboru uloženého na mém serveru?
Jméno stahovaného souboru ovlivňuje hlavička Content-Disposition. Viz Řešení ukládání souborů
stuchlej
Profil
Děkuji, už jsem pochopil.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0