Autor Zpráva
Jcas
Profil *
Přidali nám v práci blokaci nějakých stránek. Chci se zeptat, jak to funguje a chci jestli by to šlo obejít nějak přes php.

Chápu to tak, že prohlížeč odešle požadavek na firemní server a dále do sítě. Vrátí se obsah stránky, kterej obsahuje něco, co vyhodnotí jako klíčové pro blokaci a tak firemní server vrátí blokační hlášku.

Ale kdyby si jiný server (moje stránky) stáhli tu blokovanou a na úrovni serveru mého hostingu by z obsahu blokovaných stránek odstranili to "klíčové", tak bych si mohl načítat svůj web a přitom se koukat na blokované stránky.
Laicky odhaduji, že to budou pouze nějaké tagy <meta>, které by stačilo odstranit.

Špatná úvaha?
A pokud to jde, co na vlastním PC Easyphp. To používám pro tvorbu php, než to hodím na hosting. To vlastně dělá z počítače také server.
Joker
Profil
Jcas:
Je více možných způsobů blokování stránek. Některé z nich takhle skutečně obejít jdou, jiné ne (například whitelist).

Druhá strana mince je, že tu stránku v textovém režimu sice zobrazíte, ale to je asi tak všechno. Často nebudou fungovat odkazy, styly, skripty či obrázky (pokud budou mít relativní adresy) a navíc veškerý vkládaný obsah může být zase blokovaný.

Plus se samozřejmě vystavujete postihu, pokud admin kontroluje na jaké stránky chodíte.
Jcas
Profil *
No tak mi rozbili i Easyphp. To tu můžu zabalit.

http://localhost/
403 Forbidden: incorrect proxy service was requested

A když se podívám na proxy, tak tomu vůbec nerozumím.
K připojení do sítě používá Google Chrome nastavení serveru proxy podle systému v počítači.

Toto mě štve. Proč když se můj počítač chce podívat na něco, co je v něm samém, to musí tahat přes ten firemní server?
Gooner77
Profil *
Skus místo localhostu zadat ip 127.0.0.1
Jcas
Profil *
To je stejné.
Alphard
Profil
Jak máte nastavený počítač? Na localhost se nedostanete jinak než přes firemní proxy? S tímto jsem se nesetkal, ale zdá se mi to divné.
juriad
Profil
Pokud používáš Firefox, tak lze proxy pozměnit v nastavení: nastavení>pokročilé>síť>nastavení; tam můžeš zakázat proxy například pro localhost
Jcas
Profil *
Určitě to používá firemní server proxy a ten mi to nedovolí. Mám chromium a při nastaven proxy mě to odkazuje na globální nastave (pro IE). Kouknu na tu mozilu.


Našel jsem to i pro chrome.
Za tohle děkuji - "nepoužívat proxy pro adresy vnitřní sítě" - funguje

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0