Autor Zpráva
final
Profil
Zdravím,
riešim problém..implementoval som fb php sdk, s tým, že užívatelia sa budú môcť registrovať aj cez facebook len s tým, že vyplnia nick. Registrácia funguje v poriadku. Do databázy si zapisujem fb id a nick(a ďalšie nepodstatné veci). Problém je ten, že neviem ako spraviť niečo takéto:
-užívateľ klikni na fb login
-pokiaľ je už tento užívateľ zaregistrovaný tak ho to len prihlási a presmeruje
-pokiaľ tento užívateľ nie je zaregistrovaný tak sa mu zobrazí forma na registrácia
dá sa nejak zistiť či už je zaregistrovaný?

(našiel som iba kód kde môžem zistiť či je prihlásený na fb, ale to mi asi nijak nepomôže)
edit:
$userId = $facebook->getUser();
        $me = null;
        if($userId){
            $me = $facebook->api('/me');
        }
        if($me['id']) {
            $result=dibi::query("select * from tabukla where facebookId=".$me['id']);
            $count=count($result);
            if ($count==1){
            $row=$result->fetch();
            $expire=time()+60*60*24*30;
            setcookie("user", $row['nick'], $expire);
            // užívateľ už bol zaregistrovaný - vytvorenie cookie
            }else {
              echo "fb registrácia";
            }
        }
        else {
                // užívateľ nie je prihlásený na fb
            header('location:'.$login);
        }
Zatiaľ mám niečo také, dokážem zistiť či užívateľ, ktorý je prihlásený na fb bol registrovaný na mojej stránke, pokiaľ áno tak sa vytvorí cookie a je prihlásený u mňa. Ale stále netuším ako to zistiť pokiaľ je odhlásený z fb--jediné riešenie ma napadá presmerovať ho na fb login url a potom na mojej stránke znova otvoriť fb login..ale to sa mi nezdá dobré
Medvídek
Profil
final:
Ale stále netuším ako to zistiť pokiaľ je odhlásený z fb--jediné riešenie ma napadá presmerovať ho na fb login url a potom na mojej stránke znova otvoriť fb login..ale to sa mi nezdá dobré
Podle me by si mel pracovat se svoji sessionou po přihlášení. Tedy postupovat takto:

1) Nemá mojí SESSION, není přihlášen
2) Zkontoluji, jestli není přihlášen na FB, pokud ano, zjistim USER ID a ověřím si ho u mě v DB
3) UID je u mě v DB, vytvořím mu moji session a s fb session už vůbec nepracuji (nejsou-li na stránce prvky, které vyžadují být přihlášen na fb)

1) Nemá mojí SESSION, není přihlášen
2) Nemá FB session, zobrazím formulář s přihlášení pro normální uživatele a ktomu tlačítko na přihlášení přes FB. To může probíhat ajaxem, nebo klasicky.
fbook
Profil *
final:
V podstatě řeším uplně to stejné
Přihlašování přes facebook ,ale nějak mě to nejde, jsem natvrdlej.
Nemáte někdo funkční příklad?
final
Profil
fbook:
príkladov je dosť, ale buď je to na staré api, alebo situácia, že dáta nejdú do naších db :)
Medvídek:
2) Nemá FB session, zobrazím formulář s přihlášení pro normální uživatele a ktomu tlačítko na přihlášení přes FB. To může probíhat ajaxem, nebo klasicky.
Áno, ale tu je ten problém, ja by som tu potreboval zistiť či mám užívateľovi zobrať fb login(už sa registroval na mojej stránke niekedy) alebo fb registráciu
fbook
Profil *
Dobrej příklad je zde, tak nějak bych chtěl, aby to chodilo..jenže zdroj nikde
http://developers.facebook.com/tools/console/
Medvídek
Profil
final:
Áno, ale tu je ten problém, ja by som tu potreboval zistiť či mám užívateľovi zobrať fb login(už sa registroval na mojej stránke niekedy) alebo fb registráciu
Klasicky zobrazíš login formulář (s možností přihlášení přes FB) a až se přihlásí přes FB, tak koukneš, jestli je už u tebe registrovaný, pokud je, tak mu uděláš svojí session, pokud ne, otevřeš stránku s registrací :) Ten uživatel se vůbec nemusí rozhodovat, jestli se má registrovat, nebo přihlási. Prostě klikne na tlačítko fb login a aplikace si zhistí, který krok je potřeba udělat.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0