Autor Zpráva
tpilar
Profil
Úpěnlivá prosba.
Nemá někdo stažené kódy ke knize autorů Vojtěcha Smidka, Jaroslava Berita a Lubora Mrázka PHP v příkladech ? Původně před lety byly kódy na : www.bcnsro.net/php ( Bezúspěšně jsem psal i jednomu z autorů. )
Sice jsem si s toho, jak autoři doporučují potřebné kódy opsal, otázkou však je zda jsou, nebo kdy byly funkční minimálně z důvodu používání zpětného lomítka. V knize Jakuba Vrány 1001 TIPŮ A TRIKŮ PRO PHP je používání zpětných lomítek minimálně pro Mozzilu Firefox. Také pro mě zůstává záhadou použití znaků ¦ ¦ zda autoři nemysleli, že má kód pokračovat na tom samém řádku.

Uvedu příklad :

if ( !isset ($PHP_AUTH_USER) ¦ ¦
            ($jakojiny == 1 && !strcmp($predchozi, $PHP_AUTH_USER  )) }
            overit();
    } else {        

Předem děkuji. Tom
juriad
Profil
Znaky ¦ ¦ jsou ve skutečnosti dvě svislítka, která jsou vysázená nevhodným fontem, nepíše se mezi nimi mezera. Jedná se o operátor NEBO, viz dokumentaci: http://php.net/manual/en/language.operators.logical.php

Knihu ani zdrojové kódy nevlastním. Nicméně, všude se prodává s CD, ty ho nemáš?
shaggy
Profil
tpilar:
V knize Jakuba Vrány 1001 TIPŮ A TRIKŮ PRO PHP je používání zpětných lomítek minimálně pro Mozzilu Firefox.
A k tomuto len toľko, že v tej knihe určite nie sú použité spätné lomítka pre Mozillu Firefox - ak tam sú, tak pre všetky prehliadače, php sa nepíše pre každý prehliadač zvlášť (jedine, že by išlo o nejaký druh JS, ale ani tak mi nenapadá, kde by to malo byť použité).
tpilar
Profil
Ta kniha je již nějaký rok stará a pokud si pamatuji a našel jsem v ní pouze ten, nyní již nefunkční odkaz. Tedy kniha Vojtěcha Smidka, Jaroslava Berita a Lubora Mrázka PHP v příkladech. Kniha byla vydána v roce 2001. Tím, že niž není funkční ten web pro stažení zdrojáků jsem nucen opisovat, čímž možná vyrábím chyby další k těm co vyrobila tiskárna.
Pokud tedy někdo někde kódy ke knize : PHP v příkladech autorů Vojtěcha Smidka, Jaroslava Berita a Lubora Mrázka máte opravdu je uvítám.

O těch zpětných lomítkách jsem četl, že s nimi má problém právě Mozzila.
Knihu 1001 Tipů a triků pro PHP mám s CDčkem a v té je právě to o zpětných lomítkách. Je mam tip jak PHP vyřešit překlopení lomítek právě aby o někde nevyrábělo problém.

Chyba však bude spíše ve mě.
Ohledně těch svislítek, bude to tedy fungovat pokud použiji or, chápu-li manuál správně.

Moc díky velmi cenná rada.
juriad
Profil
k oru:
Není pravda vždy; používej raději && pro logické A, || pro logické NEBO.
Pokud použiješ varianty "and", "or", tak se vždy vyhodnocují až jako poslední, později než přiřazení, což může být často překvapující a nežádoucí.
Alphard
Profil
Už jen z toho jediného příkladu [#1] je vidět, že kniha pracuje s jiným nastavením register globals, tedy i jinou verzí PHP. V té době se aplikace tvořily jinak (co největší propletení aplikační logiky a html, neošetřování výstupů, používání global, nepoužívání OOP, vše na extenzi mysql byly zřejmě doporučené postupy). Web vytvořený podle této knihy zřejmě nebude na současných verzích php bez dodatečných úprav fungovat, dost možná by bylo lepší nechat tu knihu historii.
tpilar
Profil
Díky za cenné rady. Ve chvíli kdy kdy mi konečně secvakne kde dělám zřejmě velmi zásadní chybu(y) v integraci PHP do stránek vytvářených ve Wysiwygh Web Buideru 8 teyd nechám tuto knihu historii a budu se raději držet knihy Jakuba Vrány 1001 TIPŮ A TRIKŮ PRO PHP.
Vůbec mi nedošlo, že se s překotným vývojem webdesingu a programování mění v podstatě i logika a posloupnost věcí, používaných postupů i programů.

Díky.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0