Autor Zpráva
Donny
Profil *
Dobrý deň,

Využívam PHP triedu ExcelWriter na vygenerovanie dávkového príkazu pre bankové prevody. Generovanie funguje, hodnoty sú správne ale vznikol problém v poslednom stĺpeci, ktorý musí obsahovať medzeru - je to vyžadované bankou (sú tam aj ďalšie prázdne stĺpce ale tie nemusia obsahovať nič)

Problém je že akokoľvek sa snažím tak tam tú medzeru nedokážem preniesť..

Trieda je k dispozícií tu

Generejem to z databázy pomocou whilu
<?php
      $zalohy = $sql->query("select * from $tabulka38 where tyzden = '$thisWeek' and rok = '$thisYear'"); 
      while($obj = $sql->objects('', $zalohy))
      {
                //detaily userka
               $user = $this->UserData($obj->userId);
               //detaily banky
               $banka = $this->findBanka($user->cisloBanky);
               //generovanie pola pre excel
               $myArr = array("11", $my->cisloUctu , " ", $user->cisloUctu, $banka, $defaultMena, $obj->Kolko,  $KuDnu, $idplatby,  $num, " ", $popisOne, " ", " ", " ", $popisTwo, " ");
               //zapis riadku do excelu
               $excel->writeLine($myArr);
      }
?>      

Skúšal som tam dosadiť už vážne každú blbinu čo ma napadlo (" ", "&nbsp;", "\t", %20) a samozrejme skúšal som použiť aj druhú metódu writeCol(), ktorá tam je ale nula bodov, proste tú medzeru dá preč..

Nemáte niekto skúsenosti s touto triedou, prípadne nejaký nápad ako tam tú medzeru dostať? Túto triedu som zvolil pretože je malá a na tých pár excelov čo potrebujem úplne stačí, nechcem sa babrať s veľkými triadami, resp. knižnicami..

Vopred ďakujem.
tiso
Profil
Donny: ak si tú triedu budem môcť pozrieť bez toho, aby som sa musel registrovať, tak ti poradím.
donny
Profil
ups pardon, zabudol som na to že sa tam registruje

Trieda je tu.
Example je tu.
tiso
Profil
Tá medzera tam fyzicky je, len excel ju nezobrazí. Skús ten súbor odoslať do banky, či prejde. Iné ti neporadím.
donny
Profil
Tá medzera tam fyzicky nie je, teda aspoň nie v mojej vezií Excelu (mám Excel 2013 z MSDNka) a rovnako tak to nevezme Internet Banking s chybou, ktorá sa týka toho stĺpca..

Každopádne ďakujem za ochotu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0