Autor Zpráva
W4C
Profil
Nazdar,
Chtěl jsem zkusit, jestli to bude fungovat, abych jednoduše odfiltroval boty, kteří serou na pravidla v robots.txt a lezou i přes zákaz tam, kam nemají..

Takže stvořil jsem soubor robots.php s běžným obsahem robots.txt + na konci php script:
User-agent: 1
disallow: /neco1/

User-agent: 2
disallow: /neco2/
.
.
.
<?php
$OKbot="robots.txt visited";
include('botdetektce.php');    //Zde je ECHO $OKbot; ......,když se bot dostane až na konec, je jasné, že robots.txt četl.
?>

v .htacces jsem přidal:
RewriteEngine On
RewriteRule ^robots\.txt$ /robots.php [L]   //Tohle by mělo být díky [L] poslední pravidlo,ale nejsem si jistej, jestli jsem dobře pochopil funkci

a myslel si, že je to vyřešeno.

Sice to funguje, boti na to skočí a v logu se mi zobrazí, že třeba Bingbot a další vlezli do robots.txt,ale zjistil jsem jinej problém.

Pokud použiji tento zápis v root .htaccess, nedostanu se bohužel v prohlížeči do žádného adresáře na webu, kde mám v .htaccess uvedeno "Options Indexes" /tzn nezobrazí se obsah adresáře/ a připadá mi, jako by se to při přístupu do takového adresáře celé nějak zacyklilo - bílá obrazovka má snahu se načítat a něco jí v tom brání. /nakonec po delší době: Nelze se připojit ke vzdálenému serveru/
Default mám v .htaccess Options -Indexes.

Proč tento zápis v root .htaccess ovlivňuje/deaktivuje/ ostatní zápisy v adresářových .htaccess a jak se to dá spravit, aby to fungovalo jak má?
W4C
Profil
Heh, řeším to od lesa a přitom je to tak jednoduchý..

Žádnej rewrite není potřeba

RemoveHandler .txt
AddType application/x-httpd-php .txt

Teď TXT zpracovává přímo PHP procesor,název souboru robots.txt se nemusí měnit, boti ho normálně vidí a FUNGUJE TO.
-------

Ale stejně mě zajímá, proč ten první(regulérní) postup dělá problém?
ShiraNai7
Profil
W4C:
Heh, řeším to od lesa a přitom je to tak jednoduchý..
Žádnej rewrite není potřeba

Takže namísto jednoho rewrite pravidla zapneš vyhodnocování VŠECH .txt souborů jako PHP?
W4C
Profil
"Takže namísto jednoho rewrite pravidla zapneš vyhodnocování VŠECH .txt souborů jako PHP?"

Já s tím problém nemám - TXT se, pokud jsou třeba(pár souborů), hodí do <pre>,aby se zachoval při zobrazení jeho tvar.Navíc to má spoustu výhod (dynamickej texťák)

S rewrite, byť je na serveru zapnut, je jako se spoustou jinejch věcí na IC.CZ problém - polofunkční server. Navíc tam mají zapnutej SAFE mod, kterej nejde vypnout.Takže při testování nevím, zda je to chyba moje, nebo na serveru a jsem rád, když se mi tam něco povede vůbec zprovoznit(je to něco jako adrenalinovej sport a proto jsem tam web ještě nezrušil :D ). Tohle jediný funguje jak má bez problémů.

Mimochodem, psal jsem:
"Ale stejně mě zajímá, proč ten první(regulérní) postup dělá problém?"

Místo dotazu, raděj napiš, jak to na IC.CZ řešit(zaručeně funkční způsob) přes rewrite.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0